• دو شنبه 29 شهریور 1400
  • الإثْنَيْن 12 صفر 1443
  • 2021 Sep 20
یکشنبه 20 مرداد 1398
کد مطلب : 71652
+
-

گشودن گره ترافیک با تعامل پلیس و شهرداری

شهردار اصفهان گفت: اگر در فضای مدیریت واحد شهری سطح تعامل همه دستگاه‌ها به‌ویژه پلیس و شهرداری افزایش یابد، در رفع معضل ترافیک نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

به گزارش ایرنا«قدرت‌الله نوروزی» در نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران حمل‌و‌نقل ترافیک و روسای پلیس راهور کلان‌شهرهای کشور در هتل آسمان افزود: در شهر اصفهان با ایجاد زیرساخت و تعامل با پلیس تا حدی بر معضل ترافیک غلبه شده، اما ادامه روندی که وجود دارد و بی‌توجهی دستگاه‌هایی که باید به تعهدات خود عمل کنند به طور قطع مشکلاتی به وجود خواهد آورد. وی با بیان این‌که سال گذشته مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومان از طریق دوربین‌های شهرداری جریمه ثبت شده است، گفت: قانون مقرر کرده سهم شهرداری‌ها در مرکز استان‌ها از این جریمه‌ها به حساب شهرداری‌ها واریز شود تا کنترل ترافیکی شهر بهبود یابد، اما سال گذشته از این مبلغ ۱۲۰ میلیارد تومانی، تنها ۵۰۰ میلیون تومان به حساب شهرداری اصفهان واریز شده است. شهردار اصفهان افزود: انتظار می‌رود در چنین جلساتی تصمیماتی اتخاذ و قانون رعایت شود، زیرا در قانون گفته شده یک سوم هزینه سفرهای درون شهری توسط دولت، یک‌سوم توسط مسافر و یک سوم توسط شهرداری‌ها پرداخت شود. وی تصریح کرد: اما در شرایط اقتصادی کنونی بخش مربوط به دولت نیز توسط شهرداری‌ها پرداخت می‌شود که این کار را برای شهرداری‌ها سخت کرده است؛ هرچند درک درستی از وضعیت بودجه‌ها و اقتصاد کشور داریم، اما با یک نگاه درست و همه‌جانبه متوجه خواهیم شد که حمل‌ونقل عمومی در اولویت قرار دارد. نوروزی همچنین با بیان این‌که زیست پذیری و توسعه پایدار شهر نیازمند مدیریت‌ همگون و واحد است گفت: این مهم نیازمند پیگیری از سوی نمایندگان مردم در مجلس است.

وی تاکید کرد: باید فرصتی فراهم شود تا مدیران در شهرها بتوانند بموقع و با سرعت خدمت‌رسانی کنند، مردم اگر چنین خدماتی را ببینند قطعاً از عملکرد مدیران شهری رضایت خواهند داشت و رضایت شهروندان به معنای امنیت و صلح پایدار است.
دوازدهمین نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران حمل‌و‌نقل و ترفیک و روسای پلیس راهور کلانشهرهای کشور به مدت 2 روز با هدف تبادل اطلاعات در زمینه کاهش حوادث و موانع ترافیکی و دستیابی به راهکارهای لازم در این زمینه در هتل آسمان اصفهان در حال برگزاری است.

این خبر را به اشتراک بگذارید