• دو شنبه 29 شهریور 1400
  • الإثْنَيْن 12 صفر 1443
  • 2021 Sep 20
یکشنبه 20 مرداد 1398
کد مطلب : 71621
+
-

بافت فرسوده سمنان تسهیلات گرفت

تاکنون 40 میلیارد ریال تسهیلات برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده به متقاضیان پرداخت شده است

بافت فرسوده
بافت فرسوده سمنان تسهیلات گرفت

مدیر شعب بانک مسکن استان سمنان گفت: ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده در 4 ماه ابتدایی سال ۹۸ در این استان به متقاضیان پرداخت شد. 

به گزارش ایرنا «محسن بابایی» افزود: این میزان تسهیلات برای ساخت ۱۰۰ واحد مسکونی در مناطق بافت فرسوده در استان سمنان پرداخت شده است. وی بیان کرد: تسهیلات ساخت و نوسازی واحدهای مسکونی در مناطق بافت‌های فرسوده شهری بدون محدودیت اعتبار به متقاضیان تخصیص داده می‌شود. بابایی با اشاره به اهداف بانک مسکن برای تحقق طرح‌های بازآفرینی شهری مناطق فرسوده اظهار کرد: این بانک در استان سمنان به‌ منظور کمک و تسریع در سیاست‌های بازآفرینی و بهسازی این مناطق و نیز ترغیب شهروندان در استفاده از تسهیلات خرید و ساخت واحد مسکونی 5/1 درصد نرخ سود تسهیلات را کاهش داده است. 

بابایی با بیان این‌که خانه‌دار شدن زوج‌های جوان و نیز دیگر اقشار جامعه از دغدغه‌های مسئولان بانک مسکن است اظهار کرد: این بانک برای اجرای این طرح و همچنین برای تحقق سیاست‌های دولت در خصوص تقویت بخش عرضه مسکن و افزایش تولید مسکن، اقدام‌های زیادی انجام داد که آمار و ارقام بانک در سال‌های اخیر نشان‌دهنده کمک بانک مسکن به تقویت اشتغال و توسعه در کشور و استان سمنان است. 

مدیر شعب بانک مسکن استان سمنان از جمله اقدام‌های این بانک به منظور کمک به خانه‌دار شدن اقشار مختلف جامعه و همچنین ایجاد رونق در بخش مسکن و ساختمان را ارائه محصولات جدید و متنوع، پرداخت انواع تسهیلات با سپرده و بدون سپرده، مشارکت در طرح بازآفرینی شهری، بخشودگی سود و جرائم تسهیلات و کاهش نرخ سود تسهیلات عنوان کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید