• دو شنبه 7 آذر 1401
  • الإثْنَيْن 4 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 28
چهار شنبه 9 مرداد 1398
کد مطلب : 69765
+
-

جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند

ویترین
جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند


این رمان، داستان مشقت‌های دختری است که اعضای خانواده‌اش او را در خردسالی رها کردند تا تنها، در دل طبیعت بکر کارولینای شمالی با پدر کج‌خلقش زندگی کند.
شاید نام «کیا» فقط از 3 حرف تشکیل شده باشد اما رنج‌هایی که او متحمل می‌شود، در روح و جسم هیچ دختری نمی‌گنجد. تمام اهالی بارکلی‌کو، او را با لقب «دختر مرداب»‌می‌شناختند؛ دختر مردابی که نزدیک شدن او به سایر انسان‌ها، تجربیات تلخ و شیرین برایش به همراه داشت. حوادث پیچیده‌ متعددی قبل و بعد از پیدا شدن جسد معشوقه‌ سابق کیا رخ می‌دهد که نویسنده به زیبایی هرچه تمام‌تر آنها را شرح می‌دهد.
این رمان 431 صفحه‌ای نوشته دلیا اونز است و در صدر آثار پرفروش سال 2019 قرار دارد. این رمان که آگوست گذشته توسط انتشارات پاتنم منتشر شد، در نیمه اول سال میلادی، بیش از 907 هزار نسخه و از زمان انتشار بیش از یک‌میلیون و 100 هزار نسخه فروش داشته است.
رمان چنین شروع می‌شود: «صبح یک روز داغ اوت، مرداب در کنار کاج‌ها و بلوط‌ها در مه فرورفته بود. نخل‌های کلمی به طور غیرمعمولی به این طرف و آن طرف سوق داده می‌شدند و مرغ‌های ماهیخوار پر و بال گشوده بودند و کیا برای ششمین‌بار، صدای محکم بسته شدن در را شنید.»
این کتاب را محمدامین جندقیان‌بیدگلی به فارسی برگردانده و نشر روزگار با شمارگان هزار نسخه به بهای 78 هزار تومان منتشرش کرده است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید