• دو شنبه 29 شهریور 1400
  • الإثْنَيْن 12 صفر 1443
  • 2021 Sep 20
یکشنبه 6 مرداد 1398
کد مطلب : 68705
+
-

محدودیت سرانه فیزیکی درمان در اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان: در ارائه خدمات با وجود کمبودها، با تمام توان در خدمت شهروندان هستیم

افزایش جمعیت در کنار افزایش مراجعه به مراکز درمانی موجب شده بیمارستان‌های اردبیل خارج از توان خود نسبت به پذیرش بیمار اقدام کنند و خدمات موجود تناسبی با خیل مراجعان نداشته باشد. به گزارش تسنیم، مقابل بیمارستان‌های اردبیل همراهان بیمارانی دیده می‌شوند که از شهر و روستا به مرکز استان مراجعه کرده‌اند. نبود مکانی برای همراهان بیمار، صحنه دردناکی را در مقابل هر بیمارستان رقم زده و بیمارستان نیز خود را مسئول وضعیت همراهان نمی‌داند. اما صحنه دردناک‌تر در داخل محوطه‌های بیمارستانی است که در نگاه اول به جای تسکین درد مراجعه‌کننده، روحیه فرد را خسته و وامانده می‌سازد. 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در پاسخ به گلایه‌های متعدد از کمبود امکانات بیمارستان‌ها گفت: 16 بیمارستان در کل استان و 11 مورد در دانشگاه دایر است و مجموع تخت‌های استانی 248 مورد و مجموع تخت‌های دانشگاهی نیز 1589 مورد است. 
 «قدرت اخوان‌اکبری» افزود: در 3 ماه نخست امسال 292 هزار و 818 نفر به اورژانس مراجعه کرده‌اند و از این تعداد 31 هزار و 422 نفر بستری شده‌اند. هرچند پروژه‌های بیمارستانی در حال احداث است ضریب اشتغال تخت در مراکز درمانی استان 4/67 درصد است و ضریب اشتغال تخت در کل تخت‌های درمانی استان نیز 68 درصد محاسبه شده است. 

اخوان‌اکبری با بیان این‌که در ارائه خدمات نیز با وجود کمبودها، با تمام توان در خدمت شهروندان هستیم، اظهار کرد: به منظور پاسخ به نیاز شهروندان احداث بیمارستان هزار تخت‌خوابی برنامه‌ریزی شده که فاز نخست آن با 540 تخت در حال اجراست.  وی با بیان این‌که مرکز تروما و سوختگی استان نیز با 129 تخت بستری رو به اتمام است، اظهار کرد: بیمارستان الحاقی مشگین‌شهر با 120 تخت بستری نیز از دیگر پروژه‌هاست. همچنین مرکز جامع دیالیز محوطه پردیس دانشگاه که از طریق خیران سلامت در محل دانشگاه با 400 تخت بستری احداث می‌شود دیگر پروژه این دانشگاه به شمار می‌رود. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید