• شنبه 22 خرداد 1400
  • السَّبْت 2 ذی القعده 1442
  • 2021 Jun 12
شنبه 5 مرداد 1398
کد مطلب : 68501
+
-

راه‌اندازی قطار گردشگری خلیج فارس- خزر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گلستان با اشاره به تدوین سند گردشگری دریایی در استان گفت: قطار گردشگری خلیج فارس (هرمزگان) تا دریای خزر (گرگان) به زودی راه‌اندازی می‌شود.به گزارش تسنیم «ابراهیم کریمی» در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان این‌که برای رسیدن به توسعه باید طلسم استفاده از دریا در زمینه‌های گردشگری شکسته شود، اظهار کرد: در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاران زیادی در سواحل استان داشتیم، اما به علت برخی مشکلات و مسائلی که درباره محیط‌زیست مطرح می‌شود، امکان استفاده از آنها فراهم نشده است.

وی به بلاتکلیفی پروژه سرمایه‌گذاری ایرانی-عمانی در ساحل بندرگز اشاره کرد و گفت: جلسه‌هایی برای حل مشکلات سرمایه‌گذاری در این پروژه برگزار شده است و امیدواریم خیلی زود این پیگیری‌ها به نتیجه برسد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بیان کرد: گلستان تنها استان ساحلی است که امکان شنا در سواحل آن فراهم نیست. این در حالی است که ساحل گمیشان با آب شفاف و زلال شرایط خوبی برای فراهم کردن بسترهای گردشگری دارد.

وی ادامه داد: 140 کیلومتر نوار ساحلی در استان داریم که برای استفاده از آن باید برخی استانداردها از جمله پایانه‌های مسافری و باری، پایانه ناوبری دریایی، خدمات گمرکی، خدمات جانبی مسافری، باری، ترانزیت و غیره را فراهم کنیم.
کریمی به بندر خصوصی خواجه نفس هم اشاره کرد و گفت: مجوز این بندر صادر شده و طبق گفته مسئولان تا 18 ماه آینده احداث خواهد شد. همزمان با این اتفاق ما نیز به دنبال تهیه سند گردشگری دریایی گلستان هستیم تا بتوانیم بلافاصله اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی درباره راه‌اندازی قطار گردشگری خلیج فارس-خزر بیان کرد: در این باره رایزنی‌هایی صورت گرفته و قرار است قطار گردشگری از هرمزگان تا گرگان راه‌اندازی شود. شرکت‌های خدمات مسافرتی نیز وعده چارتر کردن آن را داده‌اند.

این خبر را به اشتراک بگذارید