• چهار شنبه 28 مهر 1400
  • الأرْبِعَاء 13 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 20
چهار شنبه 26 تیر 1398
کد مطلب : 66666
+
-

سارقان برق

کوروش کائی | ایلام – خبرنگار:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: با افزایش بی‌سابقه گرمای هوا، خاموشی‌هایی رخ داده که عامل اصلی آن عدم رعایت الگوی مصرف و استفاده غیرمجاز برخی افراد سودجو از برق است. «هادی شیرخانی» در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری بیان کرد: انشعاب غیرمجاز موجب قطع برق، ضعف ولتاژ و نارضایتی عمومی ساکنین منطقه می‌شود. افرادی که از برق غیرمجاز استفاده می‌کنند، بی‌محابا به مصرف برق می‌پردازند و حال همسایگان خود را رعایت نمی‌کنند.

وی افزود: افت، نوسان یا قطعی‌های برق در برخی نقاط استان حاصل سرقت یا انشعاب‌های غیرمجاز خارج از شبکه‌های اصلی برق توسط افراد و مشترکان خانگی یا تجاری متخلف است. مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایلام گفت: افرادی که دارای برق غیرمجاز هستند، در صورت کشف، مستقیما به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شوند تا ضمن تشکیل پرونده قضایی، مطابق قوانین با جرم آنها برخورد شود.

شیرخانی با اشاره به این‌که سارقان انرژی به خصوص کسانی که با سرقت برق اقدام به کسب درآمد می‌کنند در رسانه‌های عمومی به مردم معرفی می‌شوند، ادامه داد: متاسفانه با حجم بسیار بالایی از سرقت انرژی توسط برخی از مشترکین مواجه هستیم. این مسئول اظهار کرد: ۱۱ درصد از برق تولیدی استان ایلام به شیوه‌های مختلف از جمله سرقت اتلاف می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید