• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
شنبه 7 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 53736
+
-

زیان صفحه‌ نمایش برای کودکان

دانستنی‌ها
زیان صفحه‌ نمایش برای کودکان


سازمان جهانی بهداشت در گزارشی تازه اعلام کرد برای سلامت در رشد، کودکان زیر ۵سال باید هرچه کمتر پای صفحه نمایش‌ بنشینند و باید بیشتر بازی کنند. به‌گزارش اسپوتنیک، در این گزارش آمده، قرار گرفتن مقابل صفحه نمایش تماشای تلویزیون، یا برنامه‌ها و بازی‌های ویدئویی برای خردسالان و کودکان زیر یک سال به‌هیچ‌‌وجه توصیه نمی‌شود. همچنین طبق توصیه این سازمان مدت زمانی که کودکان ۲ تا ۴ سال مقابل صفحه نمایش می‌گذرانند نباید بیش از یک ساعت در روز باشد.

فیونا بول، مدیر برنامه‌ سازمان جهانی بهداشت گفت:‌ بهبود فعالیت فیزیکی و کاستن از زمان ثابت نشستن به همراه افزایش کیفیت خواب خردسالان سبب بهبود سلامت جسمی و روحی آنان شده، از چاقی و بیماری‌های وابسته به آن در آینده پیشگیری می‌کند. هر سال کمبود فعالیت جسمانی، سبب مرگ بیش از ۵میلیون تن در گروه‌های سنی مختلف می‌شود. افزون بر این اکنون ۲۳درصد از افراد بالغ و ۸۰درصد از نوجوانان فعالیت جسمی کافی ندارند. جوانا ویلوسن، دیگر کارشناس سازمان جهانی بهداشت نیز می‌گوید:‌ واقعا نیاز داریم فعالیت فیزیکی را به بچه‌ها برگردانیم؛  فعالیت‌هایی که باعث بهبود روند خواب کودک و تضمین سلامتی او می‌شود.

 این راهنمای سلامت و بهداشت کودکان همچنین پیشنهاد می‌کند خردسالان اوقات نشسته خود را به جای تماشای صفحه‌نمایش‌ها صرف مطالعه و داستان‌گویی با والدین یا فرد سومی کنند زیرا رعایت این نکات در ۵ سال نخست زندگی کودک کمک شایانی به سلامت وی در باقی عمر می‌کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید