• سه شنبه 12 مهر 1401
  • الثُّلاثَاء 8 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 04
شنبه 7 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 53689
+
-

تشکیل 98هزار پرونده خسارت در مناطق سیل‌زده

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 98هزار پرونده در مناطق سیل‌زده درخصوص آسیب‌های ایجاد شده به منازل مسکونی تشکیل شده است.
اسماعیل نجار در گفت‌وگو با فارس، درباره آخرین اقدامات در مناطق سیل‌زده کشور گفت:‌هم‌اکنون سیل در اکثر استان‌های آسیب‌دیده فروکش کرده و دبی آب کارون در استان خوزستان به 2700رسیده است و تقریباً می‌توان گفت که میزان بارندگی‌ها و سیل فروکش کرده است.وی گفت: هم‌اکنون تالاب شادگان پر شده است و با اقدامات صورت گرفته آب به شهر شادگان نفوذ نکرده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: دیگر جای نگرانی برای شهرها و روستاها وجود ندارد و بازسازی شهرها و روستاهای تخریب شده آغاز شده است.نجار گفت: تا‌کنون 98هزار پرونده درخصوص خسارات وارد شده در مناطق مسکونی تشکیل شده است. قرارگاه سازندگی مناطق سیل‌زده با توجه به فرمان مقام معظم رهبری با 5کمیته تشکیل شده است در روزهای اول کمیته‌های برآورد و تخصیص اعتبار و کمیته بازسازی و نوسازی و همینطور کمیته اجتماعی و بهداشتی شروع به‌کار کرده‌اند و به‌طور دائم جلسات آن تشکیل می‌شود.وی افزود: اولویت ما پرداخت خسارت‌های وارد شده است و تخصیص اعتبار برای بخش‌های کشاورزی و مسکن در مرحله نخست قرار گرفته و بخش اعظمی از اعتبارات مورد نیاز تأمین و مشخص شده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 35هزار میلیارد تومان در بخش‌های زیرساختی کمک‌های بلاعوض و همینطور تسهیلات اختصاص یافته است و دولت نیز با توجه به پیشرفت کار تأمین اعتبار می‌کند.
نجار افزود: 3هزار میلیارد تومان کمک بلاعوض، 15هزار میلیارد تومان تسهیلات درنظر گرفته شده و امیدواریم از صندوق توسعه ملی نیز استفاده شود.وی افزود: قطعاً‌ تا پایان اردیبهشت‌ماه براساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی بارندگی‌هایی داریم و امیدواریم مشکل خاص دیگری نداشته باشیم. هم‌اکنون با شایعه‌هایی مواجه هستیم که درخواست می‌کنیم به این شایعه‌ها توجه نشود و اطلاعات دقیق را از رسانه‌های معتبر مردم دریافت کنند و از رسانه‌ها نیز می‌خواهیم برای انتشار اخبار دقت بیشتری داشته باشند.

این خبر را به اشتراک بگذارید