• پنج شنبه 13 بهمن 1401
  • الْخَمِيس 11 رجب 1444
  • 2023 Feb 02
چهار شنبه 7 آذر 1397
کد مطلب : 38999
+
-

رهبرمعظم انقلاب: برای دفاع از عظمت ایران، هنر باید میدان دار باشد

در پی دیدار جمعی از تهیه‌کنندگان، کارگردانان و بازیگران سیما با رهبر انقلاب اسلامی - که پنجشنبه‌ ۲۴آبان‌ماه۱۳۹۷ برگزار شد - حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فردای آن روز نکاتی را که به‌دلیل کمبود وقت نتوانسته بودند با این جمع در میان بگذارند، یادداشت کرده و برای آنان ارسال کردند. پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن و تصویر دست‌نوشته رهبر انقلاب را که حاوی نکات مهمی درباره وظایف جامعه هنری در قبال جنگ نرم همه‌جانبه دشمن علیه کشورمان است، برای استفاده عموم جامعه هنرمندان منتشر می‌کند. متن این یادداشت به شرح زیر است: آنچه در نظر بود در دیدار با حضرات بازیگران و کارگردانان و تهیه‌کنندگان سیما گفته شود و به‌‌‌‌خاطر تمام شدن وقت گفته نشد:

  جنگ نرم همه‌جانبه دشمن، امروز قابل انکار نیست. با این‌حال، برخی آن را انکار می‌کنند و این خود نیز بخشی از جنگ نرم است.

  در این جنگ، هنرمندان و اهالی فکر و نظر، در حکم نیروهای مسلح در جنگ سختند.

  برخی بی‌تفاوت از برابر این حادثه ملی می‌گذرند، برخی هم با دشمن همراهی و به او کمک می‌کنند؛ آنها مسئولیت‌ناپذیر و اینها دشمن‌شیفته‌اند. در مقایسه با نیروهای مسلح در جنگ سخت، می‌توان گناه این دو دسته را تشخیص داد.

  امروز در کشور بحمدالله کم نیستند کسانی که دارای موضع مسئولانه و تلاش شایسته‌اند؛ این باید روزبه‌روز افزایش یابد.

  دفاع از عظمت ایران، از فرهنگ ایران، از خانواده ایرانی، از حرکت باشکوه ملت ایران و... فقط با سخنرانی و نگارش نیست؛ هنر باید میدان‌دار باشد.

  جایگاه فیلم و سریال در این میان بسیار برجسته است.

  در سریال‌ها به مسائل ملی بپردازید؛ از شهدای عزیز، از دفاع‌مقدس، از انقلاب، از سبک زندگی اسلامی، از انگیزه‌های ایمانی ملت و مظاهر آن، از ایستادگی‌شان در برابر ابرجنایتکاران و مفسدان عالم، از راهپیمایی اربعین و و و... بگویید؛ عظمت و استقلال و شجاعت و ظرفیت‌های علمی و عملی این ملت را با زبان هنر بیان کنید.

  پرداخت درست و هنرمندانه این موضوعات بسی جذاب و پرمخاطب است، هم در داخل کشور و هم در دیگر کشورها و ملت‌ها.

  سخنان شما نشان داد که شما هم عینا همین دغدغه را دارید، موفق و مؤید باشید ان‌شاءالله.

این خبر را به اشتراک بگذارید