• یکشنبه 16 بهمن 1401
  • الأحَد 14 رجب 1444
  • 2023 Feb 05
یکشنبه 11 شهریور 1397
کد مطلب : 28925
+
-

پیش‌نویس ازسرگیری اعزام عمره تحویل عربستان شد


نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت گفت: پیش‌نویس ازسرگیری اعزام زائران ایرانی به عمره مفرده تحویل مسئولان حج عربستان شد. به گزارش مهر، حجت‌الاسلام سید‌علی قاضی‌عسکر گفت: درصورت پذیرش شرایط ما به‌خصوص حفظ عزت و کرامت زائران ایرانی همانند حج تمتع توسط مسئولان کشور میزبان، پس از مشورت با برخی مسئولان مربوطه در کشور امیدواریم بتوانیم این مهم را نیز به انجام برسانیم. وی درخصوص نحوه برگزاری حج امسال گفت: با توجه به ارائه آموزش‌های لازم به زائران ایرانی پیش از اعزام به حج و دقت و مراقبت‌های آنان در طول ایام مناسک و رعایت مقررات و قوانین، امسال حجی به‌مراتب بهتر از سال‌های گذشته به انجام رسید. وی اظهار داشت: حضور گسترده زائران ایرانی در نمازهای جماعت و محافل انس و معرفت و جلسات قرآنی و معنوی نمود چشمگیری داشت.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر گفت: ارائه خدمات دربخش‌های مختلف از جمله هتل‌ها ، تغذیه و تدارکات، حمل‌ونقل، خدمات پزشکی به زائران در حدی بود که موجب شد تا با آرامش بیشتری مناسک حج را به انجام برسانند.

سرپرست حجاج ایرانی درخصوص آخرین وضعیت رسیدگی به شهدای ایران در 2 حادثه مسجدالحرام و منا نیز گفت: در این خصوص نشستی با فرزند پادشاه عربستان که هم‌اکنون امیر شهر مدینه منوره است، داشتم که در این جلسه وی قول همکاری بیشتری را داد.

این خبر را به اشتراک بگذارید