• چهار شنبه 27 تیر 1403
  • الأرْبِعَاء 10 محرم 1446
  • 2024 Jul 17
چهار شنبه 12 مهر 1402
کد مطلب : 204647
+
-

دروغ‌سازی از بیهوشی دختر نوجوان

فرناز محمدزاده؛ روزنامه‌نگار

موضوع حجاب و عدم‌رعایت قانون توسط هنجارشکنان همچنان موضوعی داغ در جامعه است. اگر سوار مترو شده‌باشید و مسافر هرروزه این ناوگان باشید شاهد هستید که مأموران انتظامی در مترو بدون درگیری لفظی و برخورد فیزیکی با هنجارشکنان، فقط صرف بیان یک جمله تذکر رعایت حجاب می‌دهند، اما چند روز گذشته در فضای مجازی شایعات مبنی بر ضرب و شتم دختر جوانی در مترو توسط مأموران مترو به‌دلیل عدم‌رعایت حجاب منتشر شده و ادعا کرده‌اند به‌دلیل ضرباتی که به این دختر توسط مأموران وارد شده او دچار مصدومیت جدی شده و در حال حاضر در بیمارستان بستری‌است.
اگر مسافر هرروزه مترو باشید دیده‌اید که مأموران مترو در بحث تذکرات حجاب هیچ‌گونه دخالتی ندارند و مسئولیت آن برعهده مأموران انتظامی قرار دارد، البته این درحالی است که فیلم دوربین‌های مدار بسته منتشر شده و براساس این فیلم‌ها، دختر جوان هنگام ورود به واگن قطار از هوش رفته و خبری از ضرب و شتم او هم نیست، اما در همین رابطه مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه، می‌گوید: صبح روز یکشنبه ۹مهرماه۱۴۰۲ دانش‌آموزی ۱۶ساله وارد ایستگاه متروی میدان شهدا در خط۴ به قصد عزیمت به مدرسه می‌شود. در لحظه ورود قطار به ایستگاه او به سمت واگن انتهایی قطار حرکت می‌کند، اما در لحظه ورود به قطار تعادل خود را به‌علت افت فشار از دست می‌دهد و دقیقا در ورودی قطار به زمین می‌خورد.
مسعود درستی در ادامه می‌افزاید: این دانش‌آموز توسط همراهان خود از قطار خارج و به سکو برده می‌شود و در ادامه توسط همکارانم در مترو اقدامات اولیه برای احیا انجام می‌شود سپس بعد از رسیدن پزشکان اورژانس کارهای مقدماتی انجام و این دختر به یکی از بیمارستان‌ها منتقل می‌شود. او با اشاره به اینکه این دختر در حال حاضر در بیمارستان بستری است، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در بدو ورود این دانش‌آموز برخوردی بین او و کارکنان مترو رخ داده است؟ می‌گوید: با بررسی فیلم‌ها مشخص شد از زمان ورود این خانم به ایستگاه هیچ‌گونه برخورد لفظی و فیزیکی بین این دانش‌آموز و کارکنان مترو رخ نداده و به هیچ عنوان چنین چیزی ثبت و ضبط نشده است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید