• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
یکشنبه 9 مهر 1402
کد مطلب : 204447
+
-

احترام به همسر؛ رمز موفقیت زندگی مشترک

وقتی زندگی مشترک شروع می‌شود، زن و مرد هر یک به نوبه‌ خود آگاهانه یا ندانسته متعهد می‌شوند برای ایجاد و داشتن زندگی مشترک شاد و پرطراوت کنار هم تلاش کنند. در زندگی مشترک هر چند خیلی از عوامل بیرونی را نمی‌توان کنترل کرد، اما زوج‌هایی که دارای آگاهی و مهارت‌های لازم هستند و می‌توانند بر ذهن خود مدیریت کنند، باورهای مثبت را جایگزین باورهای منفی می‌کنند. در بیشتر موارد آگاهانه و هوشیارانه قدم برمی‌دارند و رابطه زناشویی خود را رضایت‌بخش‌تر و جذاب‌تر می‌کنند.
زوج‌های موفق معتقدند باورها، اندیشه‌ها، گفتارها و رفتارشان را خود انتخاب می‌کنند و همه عملکردشان بازتاب انتخاب‌های درست یا اشتباه خودشان است. یکی از موضوعاتی که باعث دلخوری بین زوجین می‌شود و گاه کار آنها را به دلخوری و قهر می‌کشاند، احترام نگذاشتن به شخصیت و حقوق یکدیگر است. زن و شوهر نیازمند این هستند که مانند 2 فرد بالغ به یکدیگر احترام بگذارند. زن و شوهر در یک ازدواج برابر هستند. مردان خواستار عزت نفس و احترام هستند، درحالی‌که زنان به‌دنبال محبت، حفظ رابطه عاشقانه و اعتماد در رابطه هستند.
گوش شنوا داشتن برای حرف‌ها و درددل همسر یکی از موارد احترام گذاشتن به اوست. اجازه بدهید همسرتان به‌راحتی با شما صحبت کند و درگیری‌های فکری خود را بازگو کند. سعی کنید توجه خاصی به آنچه همسرتان می‌گوید داشته باشید و اجازه ندهید دیگران افسار زندگی‌تان را به ‌دست بگیرند و با نصایح خود رابطه شما را خراب کنند.

 چطور در جمع به همسرمان احترام بگذاریم؟
تصور کنید شما یک مهمانی برگزار می‌کنید. همسر شما با عشق، کیکی می‌پزد و برای مهمانان می‌آورد، اما تزیین روی کیک خراب است و شما عصبانی می‌شوید و صبر نمی‌کنید که مهمان‌ها بروند و شروع به انتقاد از همسر در مقابل جمع می‌کنید‌. آیا این وضعیت بی‌احترامی به همسر نیست؟ شما نمی‌خواهید چنین شرایطی در زندگی‌تان به‌وجود بیاید و می‌توانید اطمینان یابید اگر به همسر خود احترام بگذارید این اتفاق نمی‌افتد. از اهداف همسر خود در زندگی مشترکتان حمایت کنید. حمایت از همسر تأثیر مثبتی بر تصمیم او برای دستیابی به اهدافش دارد، اگرچه اهدافش حرفه‌ای و یا غیرحرفه‌ای باشند.
اسرار همسرداری نوشته مانا امیری مهر

 

این خبر را به اشتراک بگذارید