• چهار شنبه 15 آذر 1402
  • الأرْبِعَاء 23 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 06
چهار شنبه 5 مهر 1402
کد مطلب : 203986
+
-

هیجان در جام اتحادیه

بازی‌های درجه یک تورنمنت درجه‌سوم را از دست ندهید

2دیدار مهم در برنامه این مرحله از جام اتحادیه در انگلیس گنجانده شده؛ چلسی- برایتون و نیوکاسل- من‌سیتی. نیوکاسل این هفته موفق شد با نتیجه 8 بر صفر، شفیلد‌یونایتد را شکست دهد و آمار‌های جالبی را در تاریخ لیگ برتر انگلیس به نام خودش ثبت کند. برای مثال، 8‌گلزن متفاوت در این بازی حضور داشتند که این یک رکورد در تاریخ لیگ بود.

   نیوکاسل- سیتی
   2تیم در این فصل یک‌بار با هم بازی کرده‌اند که سیتی یک بر صفر برنده از میدان خارج شده؛ مثل بیشتر بازی‌های این فصل مدافع عنوان قهرمانی که بردش با اختلاف حداقلی بوده است.
   نیوکاسل غیر از تساوی‌3-3 در بازی رفت فصل پیش، در هیچ‌یک از 4‌بازی دیگر اخیر خود موفق به گشودن دروازه سیتی نشده و 4شکست و 12گل خورده مقابل این حریف ثبت کرده است.
   با باخت رئال به اتلتیکو حالا تنها 2تیم منچسترسیتی و اینتر میلان، 2فینالیست چمپیونزلیگ فصل پیش در این فصل تمامی بازی‌های خود را برده‌اند.
   پپ گواردیولا در این بازی از اورتگا درون دروازه استفاده خواهد کرد و تیم دومش را به میدان خواهد فرستاد. رودری هم به‌دلیل دریافت کارت قرمز در بازی لیگ برای این مسابقه محروم است. پپ درباره ترکیب گفته است: «در بازی جام حذفی مقابل نیوکاسل با بازیکنانی وارد زمین خواهیم شد که قبل از آن دقایق زیادی بازی نکرده‌اند، زیرا تیم بسیار خسته است. شاید خودم اگر از ناحیه کمر بهبود پیدا کنم، دقایقی بازی کنم!»
   ارلینگ هالند در منچسترسیتی: 62مسابقه، 60‌گل، 11‌پاس‌گل و 4‌عنوان قهرمانی.
   چلسی - برایتون
   چلسی امشب در جام اتحادیه یک بازی سخت دارد؛ مقابل تیمی که پدیده مربیگری 2‌سال اخیر را روی نیمکت خود می‌بیند. دی‌زربی که اواسط فصل پیش هدایت برایتون را در اختیار گرفت و جانشین گراهام پاتری شد که به چلسی رفته بود، توانسته در 6بازی این فصل 5برد به‌دست آورد.
   دی‌زربی در 38بازی، 64‌امتیاز، 79گل زده، 248شوت در چهارچوب (رتبه اول در لیگ برتر انگلیس)، 62درصد مالکیت توپ (رتبه دوم در لیگ برتر انگلیس) را ثبت کرده و به نوعی توانایی‌هایش را اثبات کرده است. با توجه به روند برایتون به‌نظر می‌رسد یک حذف زودهنگام در انتظار چلسی باشد.
   برایتون در 5 رویارویی قبلی، 2‌پیروزی و 2‌تساوی مقابل آبی‌های لندن به‌دست آورده است. در تور پیش‌فصل چلسی 4 بر 3 حریف را در دیداری غیررسمی شکست داد.
   با دومین باخت خانگی پیاپی و سومین باخت فصل، چلسی در رده چهاردهم جدول جای گرفته است؛ تیمی که در رقابت‌های اروپایی هم حضور ندارد و قاعدتا فرصت بیشتری برای ریکاوری در اختیار بازیکنان این تیم است.
   غول لندنی در 3‌بازی اخیر از گلزنی ناتوان بوده و نتوانسته گلی وارد دروازه ناتینگهام، بورنموث و استون‌ویلا کند. تعداد گل‌های این تیم در این فصل تنها 6گل است. نیوکاسل همین هفته 8گل در یک مسابقه به ثمر رساند. تعداد گل‌های ارلینگ هالند هم از چلسی بیشتر است. هالند 8گله از منچستریونایتد 7گله هم بیشتر گل زده است!
   آمار گلزنی هالند و چلسی از فصل گذشته تاکنون: ارلینگ هالند (44گل زده) و باشگاه چلسی (43‌گل زده).
   در 5بازی اخیر برایتون این تیم یا 3‌گل زده یا 3‌گل خورده؛ پیروزی 3 بر یک مقابل بورنموث، نیوکاسل و من‌یونایتد و شکست 3 بر یک از وستهم و 3 بر 2 از آاک‌آتن.
   چلسی در سال2023 در لیگ برتر: 13‌شکست، 9تساوی و 5برد. تحت نظر پوچتینو: 3شکست، 2تساوی و یک‌برد.
   کمترین امتیاز کسب‌شده در لیگ برتر در سال2023 برای تیم‌هایی که در هر 2فصل 23-2022 و 24-2023 بازی کردند: 25امتیاز (چلسی - 29بازی)، 25امتیاز (اورتون - 27بازی)، 26امتیاز (بورنموث - 27بازی). چلسی کمتر از هر تیم دیگری پیروزی داشته (5بار).
   مهاجمان این تیم گل‌زدن هم بلد نیستند. هیچ تیمی در این فصل بیشتر از چلسی (مشترکا با برنتفورد) موقعیت‌های بزرگ گلزنی را از دست نداده است (15موقعیت).
   در سال2023، چلسی 13‌بازی در لیگ برتر موفق به گلزنی نشده: استون ویلا، بورنموث، ناتینگهام فارست، منچسترسیتی، برنتفورد، ولورهمپتون، لیورپول، استون ویلا، تاتنهام، ساوتهمپتون، فولام، لیورپول و منچسترسیتی.
   چلسی در سال2023 تنها 3‌مرتبه و در مقابل لوتون، کریستال‌پالاس و لیدزیونایتد پیروز شده.
   لوکاکو که سر نخواستنش در چلسی و اینتر دعوا بود و به آاس‌رم رفته، در عرض 7‌روز و 3‌بازی، 3‌گل برای مورینیو به ثمر رسانده. تعداد گل‌های زده تیم چلسی در‌ ماه سپتامبر صفر گل بوده و این در حالی است که تعداد گل‌های زده لوکاکو در ‌ماه سپتامبر 3گل ثبت شده است.
   ژوزه مورینیو، سرمربی اسبق چلسی و فعلی آاس‌رم در مورد اوضاع چلسی گفته است: «وقتی شما شروع به پذیرش شکست‌ها می‌کنید، فقط به این دلیل که تیم شما خوب بازی کرده یا به این خاطر که بازیکنان شما بهترین بازی خود را ارائه داده‌اند و عملکردی نشان داده‌اند که مردم باید به آن افتخار کنند، در این مرحله است که یک باشگاه بزرگ نزول کرده و دیگر باشگاه بزرگی نیست!»

 

این خبر را به اشتراک بگذارید