• دو شنبه 14 اسفند 1402
  • الإثْنَيْن 23 شعبان 1445
  • 2024 Mar 04
پنج شنبه 9 شهریور 1402
کد مطلب : 201739
+
-

داستان تکراری 14 سال بعد

آمار رونالدو با عملکردش در رئال برابر است

داستان تکراری 14 سال بعد

کریستیانو رونالدو مقابل دیدگان روبرتو مانچینی که به‌تازگی هدایت تیم ملی عربستان را در دست گرفته، باز هم درخشید و چهارمین و پنجمین گلش را در فصل جدید لیگ برتر فوتبال عربستان به ثمر رساند. هر دو گل او از روی نقطه پنالتی زده شد. کریس 2گل دیگر هم در این بازی زد که توسط کمک‌داور ویدئویی مردود اعلام شد. مانه هم در پیروزی 4بر صفر النصر بر الشباب گل زد و پاس گل این گل توسط رونالدو داده شد. اور بانگا با اخراج خود، زمینه دومین پیروزی النصر در این فصل را فراهم کرد. رونالدو پس از گلش به جای شادی گل سیوووو همیشگی‌اش رقص عربی کرد. او یک‌بار هم بعد از گلزنی سجده کرده بود. انگار او به فرهنگ جدید خو گرفته است.
    النصر یک ضربه پنالتی را هم دقیقه‌63 توسط عبدالرحمن غریب از دست داد. این در حالی بود که خود کریستیانو در زمین حضور داشت و پنالتی را به بازیکن دیگری سپرد تا فرصت دومین هت‌تریک پیاپی را از دست بدهد. این نشان می‌دهد پنالتی‌زدن کار راحتی نیست و نمی‌شود به کریستیانو ایراد گرفت که بخش قابل‌توجهی از گل‌هایش را از روی نقطه پنالتی به ثبت رسانده است.
    تیم رونالدو هر دو بازی ابتدایی را باخته بود؛ یکی در غیاب کریستیانو و دیگری با حضور او. حالا در 7روز تیم النصر 3برد به‌دست آورده است و 13گل وارد دروازه حریفان کرده.
    رونالدو 5گله شد و با فاصله‌گرفتن از هموطنش یعنی فابیو مارتینس (الخلیج)، حمدالله از الاتحاد و آقای‌گل فصل پیش و مالکوم از الهلال در صدر جدول گلزنان این مسابقات قرار گرفت.
    از‌ ماه ژانویه‌2023 که رونالدو به النصر رفته، تعداد گل‌‌هایش در لیگ عربستان به 19گل رسیده است.
    آمار این ستاره پرتغالی در 38سالگی خیره‌کننده است. آمار او در 29بازی اول برای رئال‌مادرید با آمارش در النصر با همین تعداد بازی تقریبا یکسان است، با این تفاوت که 14سال بین این دو مقطع فاصله زمانی وجود دارد. او در 29بازی اول با پیراهن رئال 26گل و 6پاس‌گل ثبت کرده بود و حالا در 29بازی اولش با پیراهن النصر 25گل و 5پاس‌گل دارد. فقط یک گل‌، یک پاس‌گل و 2تأثیرگذاری مستقیم روی گل‌های رونالدو بین این دو مقطع فاصله است. او در 29بازی النصر روی 30گل تأثیر مستقیم داشته ولی این نرخ در رئال 32گل در 29بازی بود؛ در هر دو حالت بیش از یک گل در هر مسابقه.
    در فهرست بهترین گلزنان سال2023 رونالدو به یک‌قدمی رکورد ارلینگ هالند رسید. ستاره نروژی منچسترسیتی 31گل تا این هفته به ثمر رسانده است و رونالدو 30گل. امباپه با 28، بنزما 27 و هری کین با 26گل در تعقیب این دو گلزن هستند.
    کریستیانو رونالدو به 849گل زده در کل فوتبالش رسید که با 817گل مسی فاصله‌ای زیاد دارد.
     این دویست‌و‌چهاردهمین دبل دوران حرفه‌ای فوتبال رونالدو بود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید