• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
چهار شنبه 31 خرداد 1402
کد مطلب : 195232
+
-

رویای آسیایی

وسوسه‌ای که جدایی یحیی از پرسپولیس را کنسل کرد

رویای آسیایی

بهروز رسایلی

با وجود اینکه یحیی گل‌محمدی گفته بود نیاز به استراحت دارد یا مایل است فعلا کارش را در تیمی با تنش کمتر دنبال کند، هواداران پرسپولیس خیلی جدایی او را جدی نگرفتند. در این مدت رسانه‌های زیادی از احتمال بالای کوچ یحیی سخن گفتند و حتی مرخصی و سفر او هم بیش از حد طول کشید، اما باز کسی خیلی نگران نشد. دلیل اصلی این مسئله، سابقه یحیی در پیش کشیدن بحث استعفا و سپس بازگشت به‌کار بوده است. پیش‌بینی‌ها درست درآمد و او این بار هم نرفته برگشت، اما حالا یک نیروی بزرگ دیگر هم گل‌محمدی را با ادامه کار در پرسپولیس فرا می‌خواند؛ سودای کسب موفقیت در آسیا.

   کار نیمه‌تمام
بعد از دبل قهرمانی پرسپولیس در فصل بیست‌ودوم، یک کلیدواژه دائما در ادبیات بازیکنان، مربیان و هواداران این تیم تکرار شده است؛ کار نیمه‌تمام. مقصود آنها از به زبان آوردن چنین عبارتی، اشاره به پروژه پرسپولیس برای دست یافتن به‌عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان آسیاست. سرخپوشان طی این سال‌ها یکی از بهترین مقاطع تاریخ‌شان را پشت سر گذاشته‌اند و جام‌های زیادی برده‌اند؛ بنابراین اینطور به‌نظر می‌رسد که شرایط کنونی فرصت ایده‌آلی برای پر کردن جای خالی قهرمانی در آسیا، در ویترین پرسپولیس است. قرمزها در یک دهه اخیر 2بار تا یک قدمی این مهم پیش رفته‌اند؛ بار اول با تیم نصفه‌ونیمه‌ای که برانکو ایوانکوویچ پشت پنجره‌های بسته به دندان کشید و بالا برد و مرتبه دوم هم با تیمی که یحیی گل‌محمدی در دوران همه‌گیری کووید- 19به سمت قهرمانی پیش برد. هر 2مرتبه اما ماجراجویی پرسپولیس در یک قدمی فتح جام متوقف شد تا اندوه و حسرتی بزرگ در سینه سرخپوشان بماند. به این ترتیب چیز عجیبی نیست که یحیی گل‌محمدی برای جبران مافات انگیزه داشته باشد. او با کسب دوگانه در فصل گذشته به سومین سرمربی تاریخ پرسپولیس تبدیل شد که در این تیم دبل می‌کند، اما وسوسه بزرگ‌تر این است که یحیی به نخستین قهرمان آسیا در تاریخ قرمزها تبدیل شود؛ آنچه نام او را برای همیشه در این باشگاه ماندگار خواهد کرد.

   ابزار وسوسه‌کننده
یکی از محرک‌های انگیزشی یحیی برای ادامه کار در پرسپولیس و یورش به سمت قهرمانی آسیا، ابزار نسبتا مطلوبی است که این مربی در اختیار دارد. تردیدی نیست که پرسپولیس فصل گذشته از نظر نیروی انسانی بهترین تیم ایران را در اختیار داشت. گل‌محمدی در مصاحبه اخیرش که به‌معنای تأیید ادامه حضور او در پرسپولیس بود، تأکید کرد که قرارداد بازیکنان اصلی باید تمدید شود و 3مهره مورد نظر او هم به تیم اضافه شوند. طبیعتا باشگاه نهایت تلاشش را در این زمینه به‌کار خواهد گرفت. کسی نام 3بازیکن مهم مورد نظر گل‌محمدی را نمی‌داند، اما حتما او روی بهترین‌ها دست گذاشته و این موضوع می‌تواند قدرت پرسپولیس را برای فصل بعد افزایش دهد؛ تیمی که در غیاب استقلال مجوز حرفه‌ای‌اش را گرفته و آماده ورود به لیگ قهرمانان آسیاست. قرمزها تمرینات خود را از پنجم تیر آغاز می‌کنند و این بار به هدفی یورش می‌برند که تصاحبش، به ماموریت تاریخی این نسل پایان خواهد داد. 

این خبر را به اشتراک بگذارید