• یکشنبه 12 آذر 1402
  • الأحَد 20 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 03
دو شنبه 8 خرداد 1402
کد مطلب : 193103
+
-

از مسی عقب افتاد

از مسی عقب افتاد

همزمان در شبی که مسی تعداد جام‌هایش را به دنی آلوز رساند، کریستیانو رونالدو از دستیابی به جامی دیگر در این فصل محروم ماند. او با بازوبند کاپیتانی النصر مقابل الاتفاق به مساوی تن داد و با توجه به پیروزی الاتحاد مقابل الفیحا شاهد قهرمانی زودهنگام الاتحاد در فاصله یک هفته مانده به پایان لیگ بود. رونالدو اگر در منچستریونایتد می‌ماند، الان یک جام اتحادیه داشت و هفته آینده در شهرآورد منچستر برای قهرمانی جام‌حذفی تلاش می‌کرد؛ یعنی ممکن بود 2جام دیگر به 34جام خود اضافه کند اما او به النصر رفت و سوپرکاپ ریاض، سوپرکاپ عربستان، جام‌حذفی و سوپرلیگ عربستان را از دست داد و اگر این 4جام را به‌دست می‌آورد، 38جامه می‌شد و از اینیستا و سرخی روبرتو جلو می‌زد و 10جام از مسی عقب نمی‌افتاد.
جام‌های رونالدو و مسی به این شرح است: لیگ قهرمانان (رونالدو 5- مسی 4)، لیگ داخلی (رونالدو 7- مسی 12)، جام حذفی (رونالدو 12- مسی 15)، جام ملی (رونالدو قهرمان یورو، مسی قهرمان کوپا آمریکا و جام‌جهانی)، جام‌های قاره‌ای باشگاهی (رونالدو 6- مسی6)، توپ طلا (رونالدو 5- مسی 7).
علاوه بر این، دوری از اروپا باعث شد رونالدو یکی دیگر از رکوردهایش را به مسی واگذار کند. لئو در بازی با استراسبورگ گل شماره496 خود را در لیگ‌های اروپایی ثبت کرد و صاحب رکوردی جدید شد. کریس 495گل در لیگ‌های اروپایی زده بود. مسی میانگین 0.86 گل در هر بازی دارد و رونالدو 0.79 گل در هر مسابقه.
مشکل اینجاست که الاتحاد 15سال قهرمان لیگ نشده بود و با ورود رونالدو به النصر به قهرمانی رسید. در پایان هفته29 لیگ حرفه‌ای عربستان، الاتحاد با ۶۹امتیاز صدرنشین است و النصر ۶۴امتیازی جایگاه دوم را در اختیار دارد. پس‌فردا رونالدو برای آخرین‌بار در این فصل با پیراهن النصر باید به مصاف الفتح برود و سپس خودش را برای 2بازی با بوسنی و ایسلند در فیفادی آماده کند، شاید در این بازی‌ها کریس با افزایش تعداد گل‌های ملی‌اش مرهمی بر زخم‌های این فصل بگذارد. کریستیانو برای آقای گلی در لیگی که از نیم‌فصل به آن اضافه شده، باید در بازی آخر 6گل بزند و عبدالرزاق حمدالله گلی نزند. به‌دلیل تعطیلی لیگ قهرمانان در فصل پیش که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد داشت با این کار تقویم این رقابت‌ها را با اروپا یکی کند، فرمول سهمیه‌ها به این ترتیب است که تیم‌های قهرمان این فصل و فصل پیش لیگ عربستان (الاتحاد و الهلال) به همراه قهرمان این فصل جام‌حذفی یعنی الفیحا به‌صورت مستقیم به لیگ قهرمانان راه می‌یابند و النصر باید در پلی‌آف شرکت کند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید