• شنبه 1 مهر 1402
  • السَّبْت 8 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 23
شنبه 6 خرداد 1402
کد مطلب : 192863
+
-

امین- السد و یک نگرانی ادامه‌دار!

امضای قرارداد 5ساله با السد قطر، امین حزباوی‌پور را به تازه‌ترین لژیونر فوتبال ایران تبدیل کرده است. حزباوی یکی از محصولات آکادمی فولاد بود که مدتی بعد از بازی برای فولادنوین، به تیم اصلی باشگاه رسید. او فقط بعد از یک فصل بازی برای فولاد، با پیشنهادهای خارجی روبه‌رو شده است و حالا برای یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال قطر بازی خواهد کرد. ستاره شادگانی فولاد، این فصل 15بازی در لیگ برتر انجام داد. او در جام ملت‌های آسیا نیز برای تیم ملی جوانان ایران به میدان رفت و بازوبند کاپیتانی این تیم را به بازو داشت. پیوستن حزباوی به تیمی از قطر، در ادامه شایعه‌های علاقه قطری‌ها به استفاده از امین در تیم ملی رقم خورده است. آیا هنوز این احتمال وجود دارد که او در رده ملی برای قطر بازی کند؟ آیا قطری‌ها به لحاظ قانونی در شرایط فعلی امکان چنین کاری را خواهند داشت؟

  مراقب این استعداد باشید
پیوستن به لیگ ستارگان قطر در 20سالگی، تجربه جالبی برای حزباوی خواهد بود. اواخر سال گذشته اما شایعاتی در مورد تمایل قطری‌ها به تغییر ملیت این بازیکن منتشر شد و حتی این خبر به تأیید علیرضا منصوریان هم رسید. برخلاف اعلام سرمربی فولاد اما حزباوی چنین خبری را تکذیب کرد. شاید او نگران این موضوع بود که انتشار این خبر، روند انتقالش به لیگ قطر را با مشکل روبه‌رو کند. به هر حال، از لحاظ شناسنامه‌ای، امین فعلا قابلیت بازی برای قطر را ندارد اما اگر چند سال در این کشور  زندگی کند و پاسپورت قطری نیز بگیرد، دیگر همه‌‌چیز ممکن خواهد شد. البته که به‌نظر می‌رسد خود او تمایلی به انجام این کار ندارد و می‌خواهد برای تیم ملی ایران بازی کند. با این حال، یک راه کاملا مطمئن وجود دارد تا جلوی هر اتفاق نگران‌کننده‌ای گرفته شود و آن، استفاده از امین در ترکیب تیم ملی است. حزباوی یک‌بار در دوران کی‌روش و یک‌بار هم در دوران قلعه‌نویی به تیم ملی دعوت شد اما هرگز برای ایران بازی نکرد. کافی است او در یک بازی رسمی برای تیم ملی ایران به زمین برود تا امکان تغییر ملیتش دیگر وجود نداشته باشد. بدون تردید خود قلعه‌نویی نیز این موضوع را بهتر از هر کسی می‌داند.

  قطر، دروازه اروپا؟
رفتن به لیگ قطر در گذشته نوعی پسرفت از لحاظ فوتبالی و پیشرفت از لحاظ مالی برای ستاره‌ها محسوب می‌شد. حالا اما با حضور مربیان بزرگ، امکانات زیادی در این لیگ وجود دارد. لژیونرشدن در این سن و سال، اتفاق مثبتی برای حزباوی است و می‌تواند او را برای رفتن به اروپا در سال‌های بعدی آماده کند. ویدئوی معارفه پسر موفرفری فوتبال ایران، نشان می‌دهد السدی‌ها حساب ویژه‌ای روی او باز کرده‌اند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید