• جمعه 7 مهر 1402
  • الْجُمْعَة 14 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 29
چهار شنبه 24 اسفند 1401
کد مطلب : 187926
+
-

«نون‌خ» از اول فروردین می‌آید

«گیل‌دخت» روی آنتن می‌ماند

یک تلویزیون است و یک «نون‌خ». نه اینکه «نون‌خ» سریال فوق‌العاده و خیابان خلوت‌کن و درجه یکی باشد. می توان گفت؛ بیشتر دست تلویزیون خالی است که «نون‌خ» یا «زیرخاکی» به گل سرسبد سریال‌های تلویزیونی بدل شده‌اند. در اوضاعی که اغلب برنامه‌های تلویزیون چنگی به دل نمی‌زنند، تلویزیون حق هم دارد که «نون‌خ» را گل سرسبد برنامه هایش بداند. بعد از «پایتخت» همین «نون‌خ» و «زیرخاکی» برای تلویزیون مانده که در بین تماشاگران تلویزیون‌ طرفدار دارند. شاید برای لحظه‌ای لبخندی روی لب‌ها بیاورند. تا‌کنون 3فصل از سریال «نون‌خ» ساخته و پخش شده و نوروز امسال فصل چهارم آن پخش می‌شود. مطابق اعلام روابط عمومی شبکه یک سیما، فصل چهارم مجموعه تلویزیونی «نون‌خ» به تهیه‌کنندگی مهدی فرجی و کارگردانی سعید آقاخانی از اول فروردین‌ماه از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.
سریال «نون‌خ ۴» با طی مراحلی پس از تولید، این روزها برای پخش نوروزی آنتن شبکه یک از اول فروردین‌ماه ۱۴۰۲ آماده می‌شود. با توجه به تقارن ایام‌ ماه مبارک رمضان، پخش این سریال در این‌ماه مبارک نیز ادامه خواهد داشت. در خلاصه داستان این مجموعه آمده است: «پس از یورش گله گرگ‌ها به روستا و تارو مار شدن گاو و گوسفندان روستاییان، زندگی اهالی با چالش جدیدی مواجه می‌شود. بزرگان دِه، تلاش می‌کنند تا با شکار گرگ‌ها، اوضاع را به حالت عادی برگردانند اما هر بار به دلایلی موفق نمی‌شوند. به اجبار یکی از شکارچیان دِه بالا را استخدام می‌کنند. در ادامه آنچه باعث شعله ور شدن اختلافات قدیمی بین 2روستا شده، اهالی روستای نورالدین را برای خروج از رکود اقتصادی، جمعیتی و جبران عقب‌ماندگی از ده بالا به تکاپو می‌اندازد و ماجراهای ریز و درشتی را رقم می‌زند.»
در سری جدید این مجموعه، سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، بیژن بنفشه خواه، کاظم نوربخش، سیدعلی صالحی، ندا قاسمی، صهبا شرافتی، هدیه بازوند، نسرین مرادی، پاشا جمالی، سیروس میمنت، امیرسهیلی، سیدحسین موسوی، رضا رشیدی، سیروس سپهری، ماشاءالله وروائی، علی اخوان مطلق و هومن حاجی عبداللهی به هنرنمایی پرداخته‌اند. مجموعه «نون‌خ ۴» در ایام نوروز و‌ ماه مبارک رمضان شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه از شبکه یک روی آنتن می‌رود و مطابق معمول پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها بینندگان این شبکه شاهد پخش مجموعه «گیل‌دخت» در همین ساعت خواهند بود.
مخاطبان سریال‌های نوروز و‌ ماه رمضان عادت دارند که سریال‌های محبوب‌شان را هر شب ببینند و این شیوه پخش، شاید برای آنها قدری ناخوشایند باشد. از طرف دیگر، تلویزیون نمی‌خواهد مخاطبان «گیلدخت» از دست برود و برای همین، چنین شیوه‌‌ای را برای پخش «نون‌خ» انتخاب کرده است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید