• شنبه 1 مهر 1402
  • السَّبْت 8 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 23
چهار شنبه 5 بهمن 1401
کد مطلب : 183879
+
-

نفوذ به دیوار برلین

رئال‌سوسیداد دیگر آن تیم کیسه گل در برابر بارسلونا نیست

نفوذ به دیوار برلین

جام حذفی اسپانیا هنوز به مراحل پایانی نرسیده، به‌اندازه سوپرجام اسپانیا جذاب است. امشب بارسلونا به مصاف رئال‌سوسیداد، تیم سوم جدول می‌رود و فرداشب نوبت رویارویی رئال‌مادرید و اتلتیکو در یک دربی ناخوانده است. رئال در دور قبلی هم بدشانسی آورد و به تور ویارئال خورد اما بارسا شانس داشت که با یک تیم دسته سومی هم‌بازی شده بود.

بردهای اقتصادی
ژاوی غیراز ال‌کلاسیکوی فینال سوپرجام که تیمش عالی بازی کرد، همچنان با سبک ایتالیایی و دور از فلسفه باشگاه تیمش را به پیش می‌برد. در لالیگا وضع به همین منوال است و بردهای اقتصادی و دفاع از تک‌گل زده در دستور کار تیم قرار دارد. در این فصل 6برد بارسا در لالیگا با اختلاف یک گل (5برد یک بر صفر و یک پیروزی 2بر یک) رقم خورده است.

دیوار برلین
خط دفاعی بارسا بهترین عملکرد را بین همه تیم‌های اروپایی در این فصل لیگ‌های داخلی دارد. در بازی با تیم ضعیف ختافه هم اوضاع به همین شکل بود، طوری که پدری که تک‌گل بارسا را در این مسابقه زده بود، در مصاحبه‌ای گفت تیمش نباید به این شکل بازی کند و با یک‌گل زده به عقب برود. اگر شکست 3بر یک در ال‌کلاسیکوی رفت لالیگا مقابل رئال‌مادرید را درنظر نگیریم، بارسا در سایر ۱۶دیداری که در لالیگا برگزار کرده، فقط ۳گل دریافت کرده است. مارک آندره تر‌اشتگن در فصل جاری، ۸۴.۶ درصد از شوت‌هایی که به سمت دروازه‌اش شلیک شده را مهار کرده که بهترین آمار در میان همه دروازه‌بان‌‌های لیگ‌های بزرگ اروپایی است. دیوار برلین تا الان فقط یک گل در نوکمپ در لیگ دریافت کرده که آن هم از روی ضربه پنالتی بوده است. تراشتگن 7سیو تعیین‌کننده در لالیگا داشته است که بارسلونا با آنها 11امتیاز کسب کرد.

داور جنجالی
داور این بازی خسوس خیل مانسانو است که در آخرین مسابقه بارسا پیش از جام‌جهانی قضاوت دیدار این تیم مقابل اوساسونا را به‌عهده داشت و کارت زرد دوم را به لواندوفسکی داد. مهاجم لهستانی عصبانی شد و با حرکاتی و با اشاره به داور بی‌احترامی کرد و از 3بازی در لالیگا محروم شد. آن بازی در زمین اوساسونا بود. حالا هواداران بارسا در نوکمپ تلافی آن کارت قرمز را بر سر داور خالی خواهند کرد.

تورنمنت محبوب
کوپا دل‌ری جام محبوب بارسلونا محسوب می‌شود و هیچ تیمی در این جام به گرد پای بارسا نمی‌رسد. از 97جام تاریخ باشگاه 31جام آن در جام حذفی به‌دست آمده است. آخرین جام پیش از سوپرجام اخیر که ژاوی فتح کرد، در همین رقابت‌ها بود و 2سال پیش با رونالد کومان و مسی به‌دست آمد. رئال‌مادرید تنها 19بار در تاریخ 120ساله این رقابت‌ها به قهرمانی دست یافته است. 126تیم در رقابت‌های این فصل حضور داشتند که تا پیش از نیمه‌نهایی همه بازی‌ها تک‌مسابقه بود. رئال‌بتیس مدافع عنوان قهرمانی است.

رئال سوسیداد
بارسا در هفته دوم لالیگا 4بر یک رئال‌سوسیداد را برد اما تیم فعلی خیلی متحول شده و دیگر تیمی نیست که 4تابخورد. رئال‌مادرید در رده دوم، نفس‌های سوسیداد را پشت سر خود حس می‌کند. اتفاقا هفته آینده رئال و سوسیداد به‌نوعی جنگ بر سر نایب‌قهرمانی لیگ خواهند داشت. پیش از‌ آن شاگردان امانوئل آلگواسیل باید از جام حذفی و بازی با بارسلونا سربلند بیرون بیایند. این تیم در لیگ اروپا هم توانسته بود منچستر را با رونالدو ببرد و این تیم را به پلی‌آف مرحله یک‌شانزدهم پایانی این رقابت‌ها و مصاف با بارسلونا بفرستد. او که همه بازی‌های آخرش را با پیروزی پشت‌سر گذاشته، باید فکری به حال روحیه تیمش در برابر بارسا کند. سوسیداد در 4بازی آخر 15گل از بارسلونا دریافت کرده و همه را باخته است.

آسنسیو و فیگو
فعلا حواس هواداران و رسانه‌های بارسلونا بیش از اینکه معطوف این مسابقه باشد، به بحث شیرین انتقال آسنسیو جلب شده است. آسنسیو در تابستان بازیکن آزاد می‌شود. او از روند مذاکرات تمدید راضی نیست و می‌خواهد تضمین بگیرد که نقش مهمی در ترکیب ایفا خواهد کرد. به‌نظر می‌رسد انتقال او به باشگاه دشمن محتمل‌تر از تمدید با رئال‌مادرید باشد. اگر این اتفاق بیفتد، نخستین انتقال بین 2باشگاه در قرن جدید است. آخرین بار لوییس فیگو سال 1999در انتقالی جنجالی از بارسلونا به رئال رفته بود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید