• دو شنبه 3 مهر 1402
  • الإثْنَيْن 10 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 25
چهار شنبه 28 دی 1401
کد مطلب : 183209
+
-

آغاز بلیت فروشی از هفته اول بهمن

۲۲ فیلم بخش مسابقه مشخص شده‌اند

جشنواره فیلم فجر
آغاز بلیت فروشی از هفته اول بهمن

درحالی‌که تنها ۲ هفته تا آغاز چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر زمان باقی مانده هنوز اسامی آثار حاضر در این رخداد سینمایی رسانه‌ای نشده است. البته اخبار غیررسمی حکایت از آن دارند که ۲۲ فیلم پذیرفته شده چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر مشخص شده‌اند.
به گزارش خبرنگار همشهری، کار بازبینی و انتخاب فیلم‌های جشنواره فیلم فجر به پایان رسیده و فهرست منتخب شامل ۲۲ فیلم به دبیر جشنواره ارائه شده است. ظاهراً آنچه باعث تأخیر در اعلام اسامی شده، حضور احتمالی چند فیلم دیگر است که سازندگانشان آثار خود را دیرتر به دفتر جشنواره رسانده‌اند. به همین دلیل احتمال دارد در بخش مسابقه سینمای ایران ۲۶ فیلم حضور داشته باشند.
پیش‌فروش بلیت‌های چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر هم در حالی از پایان هفته اول بهمن‌ماه آغاز می‌شود که بلیت‌ها بدون درج نام فیلم‌ها به‌فروش خواهند رسید.
یکی از مهم‌ترین بخش‌های جشنواره فیلم فجر که هر ساله ارتباطی مستقیم با شور و حال میدانی این رویداد دارد، وضعیت میزبانی از علاقه‌مندانی است که خارج از کاخ اصلی جشنواره و در سینماهای مردمی به تماشای فیلم‌های راه‌یافته به این رویداد می‌نشینند.

پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره بدون نام فیلم
با آغاز پیش‌فروش بلیت‌های سینماهای مردمی، چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از هشتم بهمن‌ماه مخاطبان می‌توانند براساس جدول‌بندی‌های صورت گرفته اقدام به تهیه بسته‌های مورد نظر خود کنند و به‌احتمال زیاد بلیت‌هایی که پیش‌فروش می‌شوند فاقد نام فیلم‌ها خواهند بود و تنها زیرگروه، سینما و سانس نمایش فیلم‌ها روی آنها قید شده است. از نکات دیگر اینکه در این دوره از جشنواره جدول اکران فیلم‌های بخش‌های اصلی در سالن اصحاب رسانه هم بدون برگزاری آیین قرعه‌کشی نهایی می‌شود و برهمین مبنا ترکیب و زمانبندی اکران فیلم‌ها در سینماهای مردمی هم تا زمان پیش‌فروش بلیت‌ها معین نخواهد بود. مخاطبان علاقه‌مند به تماشای فیلم‌ها براساس بسته‌های اعلامی اقدام به تهیه بلیت خواهند کرد، اما به‌احتمال زیاد از ترتیب تماشای فیلم‌ها تا روز آغاز رسمی جشنواره بی‌اطلاع خواهند بود.

ملاک چینش فیلم‌ها در جدول اکران؛ زمان تحویل نسخه نهایی
از آنجایی که فرایند تولید برخی فیلم‌های متقاضی حضور در جشنواره، طولانی‌تر از موعد مقرر است و احتمال تأخیر در رسیدن برخی آثار به جشنواره به‌دلیل طولانی شدن فرایند فنی وجود دارد، به همین دلیل، هم جدول مرتبط با سالن اصحاب رسانه و هم جدول مربوط به اکران‌های مردمی همزمان با آغاز رسمی جشنواره نهایی خواهد شد و ملاک چینش آثار هم بر مبنای زمان رسیدن نسخه‌های نهایی فیلم‌ها به دبیرخانه خواهد بود.
 به گزارش مهر، در این زمینه قرار بر این است که بخشی از سینماهای مستقر در مرکز شهر به جای میزبانی از مخاطبان مردمی به صنوف سینمایی اختصاص پیدا کند و میزبانی از مخاطبان مردمی جشنواره، بیشتر در پردیس‌های سینمایی متمرکز خواهد بود. حالا باید دید هیأت انتخاب جشنواره امسال که هنوز اسامی‌شان به‌صورت رسمی اعلام نشده و در سکوت کامل خبری مشغول ارزیابی فیلم‌های متقاضی حضور در جشنواره هستند، چه ویترینی را برای این رویداد تدارک خواهند دید و استقبال مخاطبان از این دوره از جشنواره با توجه به نامشخص بودن جدول اکران‌های مردمی تا روز برگزاری، به چه میزان خواهد بود؟‌

 

این خبر را به اشتراک بگذارید