• جمعه 31 شهریور 1402
  • الْجُمْعَة 7 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 22
دو شنبه 26 دی 1401
کد مطلب : 183034
+
-

نکته بازی/ خوب است، اما بس نیست

این چند روز کوین یامگا از یک جهت مورد توجه رسانه‌های ورزشی قرار گرفته و از او تمجید شده است. مهاجم فرانسوی استقلال که البته در برخی مسابقات به‌عنوان مدافع راست هم به میدان می‌رود، به‌خاطر ضربات مطمئن پنالتی‌اش سوژه شده است. یامگا در بازی حذفی با تراکتور توانست 2پنالتی دیرهنگام آبی‌ها را به گل تبدیل کند و تیمش را به دور بعد ببرد. حالا او توانسته هر 12ضربه پنالتی‌اش در استقلال را گل کند، هرچند یکی از آنها روی ریباند بوده است. طبیعتا این یک نقطه قوت است. اساسا حضور یک پنالتی‌زن مطمئن به‌کار هر تیمی می‌آید، اما کافی نیست. یامگا مثل اوایل دوران حضورش در استقلال باید در جریان بازی هم مؤثر باشد و خودش را نشان بدهد. او فقط برای پنالتی زدن نیامده است.

5 روز وقت داری مصدوم شوی!
یکی از سرگرمی‌های رسانه‌ها در این فصل آن بوده که مصدومیت‌های دیاباته را بشمارند و ایام دوری او از تمرینات را در بیاورند. این محاسبه که فصل آخر حضور شیخ در استقلال هم زیاد تکرار می‌شد، کلا نتایج جالبی دارد. مهاجم مالیایی بیشتر از اینکه بازی کند، در حال مداوا و استراحت است. به‌نظر می‌رسد ابتدای هر فصل به جای کلمه «مدت قرارداد» باید از عبارت «طول درمان» در مورد حضور او در باشگاه‌های مختلف استفاده شود! به هر حال فوروارد پرسپولیس که بعد از جام‌جهانی دوباره مصدوم شد، از روز شنبه در تمرینات گروهی قرمزها حاضر شده است. با توجه به اینکه مسابقه بعدی پرسپولیس روز جمعه برابر ذوب‌آهن خواهد بود، شیخ 5 روز دیگر وقت دارد مصدوم شود و با نرسیدن به این بازی رکوردی جدید به ثبت برساند.

آقای ضد‌خداحافظی
یک‌سال‌ونیم بعد از حضور در نساجی، مسعود شجاعی سرانجام قراردادش را با این باشگاه فسخ کرد و بازیکن آزاد شد. شجاعی که ابتدای فصل گذشته و زمان حضور ساکت الهامی در نساجی به این باشگاه پیوسته بود، این اواخر به‌طور کامل روی نیمکت حضور داشت. او در فصل جاری تنها 4بازی برای نساجی انجام داد و هیچ‌کس از جدایی‌اش تعجب نکرد. حالا هم گفته می‌شود شاید شجاعی به هوادار برود؛ تیمی که ساکت الهامی را روی نیمکت خودش دارد. این مربی همیشه اعتقاد زیادی به شجاعی داشته، اما مدت‌های طولانی است که منتقدان عقیده دارند بهتر است مسعود از دنیای فوتبال خداحافظی کند. حتی 5سال پیش هم انتقادها از شجاعی زیاد بود، چه برسد به حالا که او در آستانه 39سالگی قرار دارد.


 

این خبر را به اشتراک بگذارید