• دو شنبه 8 خرداد 1402
  • الإثْنَيْن 9 ذی القعده 1444
  • 2023 May 29
دو شنبه 24 مرداد 1401
کد مطلب : 168559
+
-

واکنش سازمان محیط‌زیست به قتل محیط‌بان نجفی

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط‌زیست گفت: برخلاف ادعای مطرح شده مبنی بر اینکه سازمان در پرونده محیط‌بان نجفی، یک بعدی جلو رفته است، ما هر دو بعد را دنبال کردیم؛ یعنی هم اقداماتی برای شکستن رأی انجام دادیم و هم تلاش کردیم رضایت اولیای دم را جلب کنیم.
به گزارش روابط‌عمومی سازمان حفاظت محیط‌زیست، جمشید محبت‌خانی با اشاره به اقدامات سازمان حفاظت محیط‌زیست درخصوص روند پرونده محیط‌بان نجفی گفت: ما از ابتدای تشکیل این پرونده چندین بار برای اخذ رضایت از خانواده مقتول فلاحی به کرمانشاه سفر کردیم. یک‌بار هم به همراه دکتر سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به این استان رفتیم و با بزرگان، ریش‌سفیدان، متنفذین و مسئولان استانی دیدار کردیم و آنان قول دادند که برای اخذ رضایت از خانواده مقتول تلاش کنند و این کار را هم کردند.
وی ادامه داد: پس از دیدارهای متعدد ما با اولیای دم و نیز تلاش‌های گسترده مقامات و ریش‌سفیدان محلی، پدر مرحوم فلاحی مرتب می‌گفت باید محیط‌بان نجفی پای چوبه دار بیاید و من آنجا رضایت می‌دهم. موردی که در جلسه دادگاه هم تکرار کرده است که البته می‌توانست یک ترفند باشد. محبت‌خانی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون ما موضوع قتل محیط‌بان نجفی را از 2وجه دنبال می‌کنیم؛ اول آنکه از مقامات ذیربط پیگیر هستیم که قاتل هرچه زودتر دستگیر شود. در این زمینه دادستانی کرمانشاه حکم دستگیری را صادر کرده است و عوامل انتظامی استان هم پیگیر هستند که در اسرع‌وقت قاتل را دستگیر کنند و موضوع دوم این است که چرا باید محیط‌بان به این راحتی آن هم در مقابل مجتمع قضایی که باید ضریب امنیت بالایی داشته باشد، مورد سوء قصد قرار بگیرد؟ این سؤالی است که محیط‌بانان مرتب از خود من می‌پرسند؛ چراکه برای جامعه محیط‌بانی کشور ایجاد نگرانی کرده است. ما باید بتوانیم امنیت محیط‌بانان خود را درصورت استفاده بجا و قانونی از سلاح خود حین انجام وظایف قانونی‌شان به‌طور کامل تامین کنیم.
وی درباره حادثه قتل محیط‌بان «برومند نجفی» پس از برگزاری جلسه دادگاهش با بیان اینکه من خبر قتل محیط‌بان نجفی را وقتی در دفتر خودم بودم، دریافت کردم، گفت: پس از برگزاری جلسه دادگاه و آنطور که شهود روایت کرده‌اند، در زمانی که مأموران قصد انتقال محیط‌بان نجفی از مجتمع قضایی کرمانشاه به زندان را داشتند، یکی از اقوام مقتول به سرباز زندان که محیط‌بان را همراهی می‌کرد، حمله‌ور شده و او را از ناحیه دست مجروح می‌کند. در همین زمان پدر مقتول هم با سلاح گرم که احتمالا کلاشنیکف بوده به سمت محیط‌بان نجفی تیراندازی می‌کند و او را به قتل می‌رساند. هم‌اکنون قاتل محیط‌بان نجفی (فلاحی) و کسی که به سرباز زندان حمله کرده، متواری هستند و تحت تعقیب قرار دارند.

این خبر را به اشتراک بگذارید