• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
دو شنبه 9 اسفند 1400
کد مطلب : 155153
+
-

بگذار بگویند زیبا بازی نمی‌کنیم

زبیر نیک‌نفس از صدرنشینی استقلال می‌گوید و از شرایطی که بعد از جدایی مرادمند و یزدانی بر این تیم حاکم شده است

بگذار بگویند زیبا بازی نمی‌کنیم

محمد زارعی

در ابتدای فصل وقتی مسعود ریگی با ترک استقلال پیراهن تیم سپاهان را برتن کرد شاید کمتر کسی فکر می‌کرد زبیر نیک‌نفس بتواند به خوبی جای او را پر کند. اما نیک‌نفس بعد از چند بازی ابتدایی نشان داد هافبک دفاعی باکیفیتی است که فرهاد مجیدی می‌تواند روی او حساب کند. زبیر در کنار مهدی‌پور تا اینجای فصل توانسته‌اند عملکرد قابل‌قبولی داشته باشند. این بازیکن که خیلی کم مصاحبه می‌کند در گفت‌وگویی با روزنامه همشهری ورزشی به سؤالات پاسخ داده است.

   از بازی‌های هفته گذشته شروع کنیم. بردی به‌دست آوردید که فاصله امتیازی‌تان را در صدر جدول به 5امتیاز رساند. حتما به قهرمانی امیدوارتر شده‌اید؟
من خودم به‌شخصه خیلی دوست داشتم این بازی را ببریم. بعد از اتفاقی که برای مرادمند و سیاوش یزدانی افتاد کل تیم دوست داشتیم این بازی را ببریم و برد را تقدیم این دو بازیکن کنیم که خدا را شکر این اتفاق افتاد.

  اینطور احساس می‌شد که در نبود یزدانی و مرادمند، بازیکنان استقلال با انرژی بیشتری در زمین بازی می‌کنند.
سیاوش و محمدحسین مرادمند بازیکنان فوق‌العاده‌ای هستند. این را عملکردشان از اول فصل نشان می‌دهد. دوست داشتیم کنارمان بودند، الان هم دوست داریم مشکل‌شان حل شود ولی جای آنها دانشگر و روزبه چشمی بازی کردند. آنها هم بازیکنان بزرگی هستند.

  از ابتدای فصل خیلی خوب توانستی خودت را در ترکیب اصلی استقلال جا بیندازی. در این ارتباط برایمان بگو.
خدا را شکر. اوایل که آمده بودم کمی زمان برد تا خودم را در محیط جدید سازگار کنم و با شرایط آشنا شوم. ولی تمرین کردم و صبر داشتم تا آقافرهاد و کادر فنی به من فرصت بدهند و خدا را شکر توانستم جواب اعتمادشان را بدهم.

  در ابتدا که به استقلال آمدی برای خیلی از کارشناسان و هواداران این سؤال مطرح بود که آیا می‌توانی جانشین خوبی برای مسعود ریگی و حتی علی کریمی باشی یا نه. خودت این مسائل را متوجه می‌شدی؟
بله برخی مواقع از این قبیل حرف‌ها می‌شنیدم. بازیکنانی که نام بردید بازیکن‌های خیلی خوب و بزرگی بودند و قابل احترام هستند. ولی من اینطوری فکر نمی‌کردم که جانشین کسی باشم. من آمدم که تمام تلاشم را برای استقلال انجام بدهم.

  با توجه به‌احتمال جدایی سیاوش یزدانی و محمدحسین مرادمند، استقلال در خط دفاعی ضربه بدی می‌خورد و حتی باید تغییر سیستم بدهید. اینطور نیست؟
بله درست است. فقط امیدوارم مشکل این دو بازیکن حل شود و برگردند که ان‌شاءالله لطمه نخوریم.

  می‌گویند استقلال زیبا بازی نمی‌کند. نظر شما چیست؟
بگذار بگویند (خنده)

  اختلاف‌تان با پرسپولیس در صدر جدول به 5امتیاز رسیده و به‌نظر می‌رسد نتیجه داربی در تعیین تیم قهرمان بسیار تأثیرگذار باشد. صحبتی در این زمینه نداری؟
من الان فقط به بازی بعدی با نساجی فکر می‌کنم. ان‌شاءالله بتوانیم نساجی را ببریم و به روند پیروزی‌هایمان ادامه بدهیم.

  تو ازجمله بازیکنانی هستی که حتی قبل از حضور در استقلال در صفحه شخصی‌ات نسبت به مسائل مختلف اجتماعی واکنش نشان می‌دادی و مطالبی را می‌نوشتی. در این ارتباط هم صحبت می‌کنی؟
من درخصوص مسائل حاشیه‌ای زیاد مایل نیستم ورود کنم. فقط برای خودم وظیفه می‌دانم به فکر دغدغه‌های مردم باشم. من هم جزئی از همین مردم هستم و اگر نکته‌ای لازم باشد حتما می‌گویم. اما اینکه دنبال حاشیه و جنجال و این مسائل باشم، نه اصلا اینطور نیست.

  استقلال امسال می‌تواند عنوان قهرمانی لیگ را به‌دست بیاورد؟
همانطور که قبلا گفتم من الان فقط به فکر بازی با نساجی هستم. ما بازی به بازی پیش می‌رویم و هر بازی برای ما حکم فینال را دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید