• جمعه 7 مهر 1402
  • الْجُمْعَة 14 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 29
شنبه 23 بهمن 1400
کد مطلب : 153598
+
-

رامین و پرسپولیس؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

رضاییان تا ساعت24 امشب فرصت دارد قراردادش را با الدحیل فسخ کند اما بر سر مبلغ باقیمانده از قراردادش با این باشگاه اختلاف دارد

رامین و پرسپولیس؛ خیلی دور، خیلی نزدیک

امیرحسین اعظمی

نقل‌و‌انتقالات زمستانی لیگ برتر ساعت 24 امشب به پایان می‌رسد و این در حالی است که پرسپولیس به جز یک‌دروازه‌بان ذخیره، هنوز نتوانسته بازیکن جدیدی را به لیست خودش اضافه کند. در چند روز گذشته هم خبرهایی درخصوص احتمال حضور یک‌مهاجم خارجی در این تیم مطرح شد و باشگاه پرسپولیس در تلاش است تا برای تقویت خط حمله، پای یکی از گزینه‌های خارجی را به تهران کشانده و طلسم عدم‌جذب بازیکن را بشکند. از طرفی پرسپولیس همچنان در انتظار فسخ قرارداد رامین رضاییان است تا این بازیکن با حضور در ایران قراردادش را با تیم سابقش به امضا برساند.

ماجرای رضاییان چیست؟
بحث بازگشت رضاییان به پرسپولیس تبدیل به یک ماجرای پیچیده شده و در این چند روز هم خبرهای مختلفی درخصوص این موضوع در رسانه‌های ایرانی و قطری منتشر شد. در این میان روایت‌های مختلفی درخصوص طولانی‌شدن روند مذاکرات در رسانه‌ها منتشر شد ولی یکی از ایجنت‌های فعال در لیگ قطر و امارات به خبرنگار همشهری ورزشی خبر داد که اصلی‌ترین عامل در طولانی‌شدن این ماجرا، خواسته‌های رضاییان بوده است. مسئولان باشگاه الدحیل چند روز قبل به رضاییان می‌گویند که حاضرند طلب این بازیکن را تا آخر فصل پرداخت کنند ولی به این شرط که او میزان دستمزدی را که تا پایان فصل جاری از باشگاه پرسپولیس می‌گیرد، از طلبش از باشگاه قطری کم کند. این درخواست باشگاه قطری با مخالفت رضاییان همراه می‌‌شود و او به مسئولان الدحیل می‌گوید که تمام طلبش را از این باشگاه می‌خواهد و آنها نباید در مورد مبلغ قراردادش با باشگاه پرسپولیس دخل و تصرفی داشته باشند. در واقع رضاییان می‌خواهد تمام طلبش را از الدحیل بگیرد و جدا از آن، 200هزار دلار هم تا پایان فصل از پرسپولیس دریافت کند؛ چراکه باشگاه پرسپولیس حاضر است این مبلغ را تا پایان فصل به او بدهد.

مخالفت الدحیل
باشگاه الدحیل اما با این درخواست رضاییان مخالف است. آنها یک بازیکن خارجی را جذب کرده‌اند ولی برای ثبت قرارداد او نیاز به رضایت رضاییان دارند و همین موضوع چالش‌هایی را میان باشگاه و بازیکن ایرانی ایجاد کرده است. جالب اینجاست که سرمربی الدحیل به رضاییان گفته حتی اگر نتواند بازیکن خارجی مورد نظرش را جذب کند، او در تیمش جایی ندارد. الدحیل حتی حاضر است رضاییان را به تیم دومش بفرستد اما از این بازیکن استفاده نکند و باید دید رامین که 24ساعت بابت فسخ قرارداد با الدحیل فرصت دارد، برای جدایی به توافق می‌رسد یا در این تیم می‌ماند. البته رضاییان می‌تواند بعد از پایان نقل‌وانتقالات زمستانی هم به‌عنوان بازیکن آزاد به پرسپولیس بیاید، به شرط آنکه قبل از اتمام نقل‌و‌انتقالات زمستانی لیگ برتر ایران (ساعت 24 امشب) قراردادش را با الدحیل فسخ کرده باشد.

این خبر را به اشتراک بگذارید