• جمعه 7 مهر 1402
  • الْجُمْعَة 14 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 29
چهار شنبه 1 دی 1400
کد مطلب : 148858
+
-

وزیر کشور: شهرداری‌ها نقش محوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

مدیریت شهر
وزیر کشور: شهرداری‌ها نقش محوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران با وزیر کشور دیدار کردند. به گزارش همشهری، اعضای مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران به ریاست علیرضا زاکانی، شهردار تهران، با احمد وحیدی دیدار و پیرامون مسائل و موضوعات بین مدیریت شهرها و وزارت کشور دیدار و گفت‌وگو کردند. وزیر کشور با اشاره به جایگاه خطیر شهرداری‌ها در مدیریت شهرهای کشور، گفت: شهرداری‌ها باید با حضور فعال در مسائل اقتصادی، اجتماعی، شهری و کمک به تقویت فرایند خدمات شهری برای شهروندان عزیز کشور به افزایش رضایتمندی عمومی جامعه کمک کنند.
او با اشاره به اینکه مسئولیت شهرداری‌ها با توجه به ارتباطات و تعامل نزدیک با شهروندان بسیار مهم و اساسی است، گفت: رضایتمندی مردم از عملکرد و اقدامات شهرداری‌ها نقطه کلیدی است و باید سطح خدمات‌رسانی شهرداری به مردم عزیز ایران بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
وحیدی در ادامه صحبت‌های خود به ضرورت حضور فعالانه‌تر شهرداران کلانشهرها در موضوعات مختلف اقتصادی-اجتماعی اشاره کرد و گفت: در حوزه تنظیم بازار شهرداران می‌توانند با نظارت دقیق‌تر بر میادین میوه و تره‌بار، نقش‌آفرینی موثری داشته باشند. یکی از چالش‌ها در میادین میوه و تره‌بار اخلال در فرایند تولید به مصرف با توجه به حضور دلالان است. شهرداری‌ها باید با ورود بموقع در این حوزه، امکان فعالیت دلالان را در این بخش از بازار ندهند. آسیب‌های اجتماعی از دیگر محورهای مورد اشاره وزیر کشور در نشست با شهرداران کلانشهرهای کشور بود. او در این‌باره گفت: شهرداری‌ها به‌عنوان دستگاه خدمات‌رسان می‌توانند نقشی محوری در کاهش آسیب‌های اجتماعی داشته باشند. یکی از مهم‌ترین وجوه آسیب‌های اجتماعی، مسئله معتادان متجاهر است که در این زمینه، ضرروت دارد شهرداری‌ها با تعیین مکان‌های مناسب، این چالش را در سطح عمومی شهرها مدیریت کنند.
وحیدی در ادامه به موضوع توسعه حمل‌ونقل عمومی کلانشهرهای کشور اشاره کرد و گفت: گسترش حمل‌ونقل عمومی مهم‌ترین عامل در کاهش آلودگی شهرهای کشور است و برای همین باید توسعه ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور با سرعت ادامه یابد.

این خبر را به اشتراک بگذارید