• چهار شنبه 17 آذر 1400
  • الأرْبِعَاء 3 جمادی الاول 1443
  • 2021 Dec 08
پنج شنبه 6 آبان 1400
کد مطلب : 144036
+
-

پس چه‌کسی پول خرج می‌کند؟

باور کنید هزینه‌کردن عیب و عار نیست


جلال حسینی در تازه‌ترین مصاحبه‌اش همان حرفی را زده که امیر قلعه‌نویی همیشه در سپاهان می‌زد: «پرسپولیس جزو 4 تیم پرهزینه لیگ برتر هم نیست.» بنده‌خدا امیر هم طی دوران حضورش در اصفهان، مدام همین ادعای عجیب را در مورد سپاهان تکرار می‌کرد. لابد الان هم که او در گل‌گهر حضور دارد، این تیم سیرجانی جزو 4 تیم پرهزینه لیگ برتر به شمار نمی‌آید! البته قلعه‌نویی هنوز در این مورد چیزی نگفته، اما سایر مسئولان گل‌گهر بارها روی معقول بودن هزینه‌های این باشگاه تأکید کرده‌اند. از استقلال و سپاهان هم بپرسید همین چیزها را خواهند گفت. سپاهان که تقریبا مدعی است جذب شهریار مغانلو برای‌شان مفت درآمده و مسعود ریگی را هم «به قیمت» از آبی‌ها گرفته‌اند. تکلیف تراکتور هم که روشن است. باشگاه تبریزی امسال خریدهای بسیار کمی انجام داد تا بتواند بار بدهی‌هایش را سبک کند.
موج انکارها در این مورد در شرایطی ادامه دارد که هیچ کجای دنیا باشگاه‌ها از هزینه کردن برای جذب بازیکن خجالت نمی‌کشند. به هر حال فوتبال حرفه‌ای خرج دارد و مردم هم آنقدر درک دارند که این موضوع را بفهمند. با این حال ریشه‌های دولتی یا شبه دولتی اغلب تیم‌ها و وضعیت بد اقتصادی باعث شده باشگاه‌های ایرانی مدام وانمود کنند هزینه‌های بسیار زیادی دارند.
خلاصه خوشحال می‌شویم اگر یک روز با 4 باشگاهی که بیشترین هزینه را در لیگ برتر ایران انجام می‌دهند آشنا شویم. فعلا که هر 16تیم ادعا می‌کنند بین آن 4باشگاه نیستند!

ضایعه بزرگ برای پرسپولیس
حالا با غم نیامدن داریوش شجاعیان چه کنند؟

هافبک همیشه مصدوم استقلال که به تازگی در لیست مازاد این تیم قرار گرفته، برای اینکه حسن نیت خودش را به هواداران نشان بدهد اعلام کرده هرگز به پرسپولیس نخواهد پیوست! داریوش شجاعیان در حالی این حرف را زده که دست‌کم وضعیت کنونی او حتی برای تیم‌های عادی لیگ هم جذاب نیست، چه برسد به پرسپولیس که به هر حال قهرمان 5 دوره اخیر لیگ برتر بوده است. نکته دیگر اینکه کافی است موضع داریوش در این مورد را با جوابی که شیخ دیاباته به سؤال مشابه داد مقایسه کنید. مهاجم مالیایی سابق استقلال گفته دلیلی وجود ندارد که بعدها پیشنهاد احتمالی از پرسپولیس را بررسی نکند، چرا که اعتقاد دارد فوتبال حرفه‌ای است و نباید چنین مرزهایی برای بازیکنان وجود داشته باشد.
خب البته اگر شجاعیان کیفیت شیخ را داشت، شاید او هم محتاطانه‌تر به این سؤال جواب می‌داد! در هر صورت خوب است بازیکنان گرامی تعصب‌شان به تیم را در دوران حضور در همان باشگاه نشان بدهند. اگر شجاعیان در پیراهن استقلال بازی‌های بهتری ارائه می‌داد، حتما هواداران خوشحال‌تر می‌شدند. مصدومیت برای هر بازیکنی پیش می‌آید، اما داریوش حتی در دوره سلامتش هم کار خاصی نکرد و صرفا با انجام مصاحبه‌های عجیب در اعتراض به شرایط مالی و حتی غذایی(!) استقلال، سوژه دست رقبا داد. حالا هم شاید خیلی فرقی نکند که او به پرسپولیس برود یا نه. 

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :