• چهار شنبه 6 بهمن 1400
  • الأرْبِعَاء 22 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 26
چهار شنبه 28 مهر 1400
کد مطلب : 143437
+
-

آخرین تلاش‌ها برای بخشش آرمان با پادرمیانی عادل فردوسی‌پور

روز مرگ یا زندگی آرمان

پیگیری
روز مرگ یا زندگی آرمان

آرمان سحرگاه امروز در حالی پای چوبه دار می‌رود که در ادامه تلاش‌ها برای جلب رضایت اولیای دم، عادل فردوسی‌پور با حضور در دادسرای جنایی تهران برای بخشش او پادرمیانی کرده و از خانواده غزاله درخواست کرد که از قصاص گذشت کنند.
به گزارش همشهری، آرمان 7سال‌و‌نیم قبل دختر موردعلاقه‌اش به نام غزاله را به قتل رساند و به قصاص محکوم شد. یکی از دلایل طولانی‌شدن روند رسیدگی در این پرونده، پیدا‌نشدن جسد غزاله بود. با این حال آرمان به قتل اقرار کرد و با توجه به شواهد موجود در پرونده به قصاص محکوم شد.
او که حالا 26ساله است این روزها شرایط خوبی ندارد؛ چرا که در هفته‌های اخیر 2بار به قرنطینه منتقل شد تا حکم قصاص او اجرا شود اما هر بار اجرای حکم متوقف شد. حالا، چهارشنبه 28مهر‌ماه آخرین تاریخی است که برای اجرای حکم قصاص آرمان درنظر گرفته شده است. در این مدت تلاش‌های بسیاری برای جلب رضایت از خانواده غزاله انجام شد. نخستین جلسه صلح و سازش چند روز قبل در دادسرای جنایی تهران و با حضور محمد شهریاری، سرپرست دادسرا، خانواده غزاله، آرمان و خانواده او تشکیل شد اما رایزنی‌ها برای جلب رضایت بی‌فایده بود و خانواده غزاله اصرار بر اجرای حکم قصاص داشتند.
صبح دیروز و در ادامه تلاش‌ها برای صلح و سازش در این پرونده، عادل فردوسی‌پور در دادسرای جنایی تهران حاضر شد و از خانواده غزاله درخواست کرد تا از قصاص آرمان صرف‌نظر کنند. اما آنها همچنان اصرار داشتند که زودتر قاتل دخترشان مجازات شود. در این شرایط و با بی‌نتیجه‌ماندن آخرین تلاش‌ها برای نجات آرمان از قصاص، او امروز پای چوبه دار خواهد رفت.

نظرمان تغییر نخواهد کرد
پدر غزاله دیروز در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار همشهری اظهار کرد که نظرشان همچنان بر اجرای حکم قصاص است و حاضر نیستند آرمان را ببخشند. وی گفت: روز دوشنبه جلسه دو ساعته در دادسرای جنایی تهران با حضور عادل فردوسی‌پور و سرپرست دادسرا تشکیل شد. در تمام مدت درخواست چهره سرشناس تلویزیون این بود که آرمان را ببخشیم. اما دلمان راضی به بخشش نیست. فردوسی‌پور به دو‌پرونده قتلی اشاره کرد که با پادرمیانی از اولیای‌دم رضایت گرفته است. اما وقتی جزئیات پرونده را شرح داد متوجه تفاوت آن با ماجرای قتل دخترمان شدیم. چرا که در آن قاتلان بدون انگیزه قبلی و بر اثر یک لحظه عصبانیت در درگیری، آدم کشته بودند اما آرمان عمدا جان دخترمان را گرفت و باید مجازات شود. اگر آرمان هم عمدا مرتکب جنایت نشده بود شاید به بخشش فکر می‌کردیم اما حالا راهی وجود ندارد که به رضایت فکر کنیم. علاوه بر این، آرمان همه حقایق را نگفت و نخواهد گفت. با اجرای حکم هم این اسرار هرگز فاش نخواهد شد. ما همچنان مطمئن هستیم که او اسراری در دلش دارد که هرگز بازگو نکرده است. اما ما پس از اجرای حکم قصاص، او و وجدانش را به خدا می‌سپاریم.
وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با آقای فردوسی‌پور داشتیم او خیلی تلاش کرد تا هر طور شده ما را راضی به بخشش کند. حتی از ما خواست، مؤسسه خیریه‌ای به نام دخترمان ثبت کنیم اما من و همسرم فقط با اجرای عدالت آرام می‌گیریم.
پدر غزاله با گلایه از اینکه صحبت‌هایی درباره زنده‌بودن غزاله مطرح شده، گفت: افرادی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند یک‌درصد هم به ما فکر نمی‌کنند. کاش یک لحظه خودشان را جای ما بگذارند شاید عذابی که می‌کشیم را درک کنند. ما اصلا شرایط خوبی نداریم و بعد از شنیدن این حرف‌های عجیب عذابمان بیشتر می‌شود.
وی در ادامه درباره دلیل اجرانشدن حکم قصاص آرمان گفت: روزچهارشنبه و شنبه گذشته تاریخی بود که برای اعدام آرمان به ما ابلاغ شد. اما به تعویق افتاد و وقتی دلیلش را پرسیدیم گفتند به ماجرای آرمان ارتباطی نداشته است. به ما گفتند که قرار بوده آرمان و چند قاتل دیگر پای چوبه دار بروند و قصاص شوند اما پرونده چند نفر از قاتلان مشکل حقوقی داشته و به این دلیل حکم به تعویق افتاده است. حالا اگر بار دیگر اتفاقی رخ ندهد، سحرگاه چهارشنبه(امروز) آرمان پای چوبه دار می‌رود و ما قطعا حکم را اجرا می‌کنیم.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید