• شنبه 13 خرداد 1402
  • السَّبْت 14 ذی القعده 1444
  • 2023 Jun 03
سه شنبه 27 مهر 1400
کد مطلب : 143260
+
-

نویسنده محله دردشت/حاضرم سفیر‌‌ ترویج کتابخوانی در محله باشم

نویسنده محله دردشت/حاضرم سفیر‌‌ ترویج کتابخوانی در محله باشم

«ماهرخسار جاهدیان» نویسنده و دبیر بازنشسته ساکن محله دردشت سال‌ها در راه تعلیم و آموزش دانش‌آموزان تلاش کرده و در کارنامه کاری‌اش آثاری از جمله سولماز، بلور شکسته، پل و‌پله و.... دیده می‌شود.

این نویسنده خوش قریحه، طبع شعر هم دارد و مجموعه‌ای از آثارش منتشر شده است. جاهدیان که اعتقاد دارد کتابخوانی باید از محله‌ها آغاز شود، در این زمینه هم خودش پیشقدم شده و کارگاه‌های کتابخوانی را برای مادران تشکیل داده است. او دراین‌باره می‌گوید: «اگر جای مسئولان بودم کتاب را به یک جزء جدانشدنی هر محله تبدیل می‌کردم. محله‌های ما این ظرفیت را دارند که در نقاط مختلف کتابخانه‌هایی قرار داده شود تا شهروندان کتاب را دائم در مقابل خود ‌بینند و برایشان جذابیت ایجاد شود و آن را بخوانند.

وقتی کالای به این باارزشی مانند کتاب در دسترس داریم چرا باید از آن غافل شویم.» نویسنده محله دردشت ارتباط خوبی با اهالی منطقه به‌ویژه همسایگان و کاسبان محله دارد و اکثر اوقات کتاب‌هایی که نوشته، به دیگـران هدیه می‌دهد تا بلکه بتـواند فرهــنگ کتابـــخوانی را ترویج دهد. او می‌افــــــزاید: «به‌عنوان یک شهروند حاضرم سفیر ترویج فرهنگ کتابخوانی در محله و با شهروندان در این زمینه در ارتباط باشم.»

این خبر را به اشتراک بگذارید