• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
سه شنبه 27 مهر 1400
کد مطلب : 143257
+
-

ناصر امانی /عضو شورای‌ اسلامی شهر تهران

مشکلات استثنایی شمیران‌نو

مشکلات استثنایی شمیران‌نو

توجه به محله‌های کم برخوردار و شنیدن صدای ساکنان این بخش‌های پایتخت جزو اولویت‌های مدیریت شهری است.
در این راستا، محله شمیران‌نو، یکی از این محله‌هایی است که مشکلات عدیده و بعضا استثنایی دارد که در کمتر محله‌ای پیدا می‌شود. بخش زیادی از این مشکلات تاریخی و زیربنایی است.
 مثل وجود پادگان نیروی دریایی که باعث بن‌بست شدن محله شده است. حل این مشکلات بزرگ و ساختاری نیاز به پیگیری و هماهنگی‌های بین سازمانی نیاز دارد که بنده به‌عنوان یکی از اعضای شورای‌شهر ششم که اگر خدا بخواهد می‌خواهم صدای محله‌های کم برخوردار و شریف باشم، این موضوع را در اولویت برنامه‌هایم قرار می‌دهم.
 موضوع سند نداشتن خانه‌های محله هم یکی دیگر از مشکلات اساسی و بنیادی این محله است که قدمتش به اندازه تاریخ شکل‌گیری محله است. بنا به گفته کارشناسان دفتر توسعه محلی بیش از ۶۰‌درصد از خانه‌های این محله سند ندارند و قولنامه‌ای خرید و فروش می‌شوند.  
در بازدید کوچه به کوچه از این محله و گفت‌وگو با اهالی متوجه شدم این موضوع مشکلات بسیاری از جمله ساخت‌وساز خارج از عرف و غیراستاندارد را به بار آورده است. حل مشکل املاک شمیران‌نو در گرو همکاری اداره ثبت اسناد و ارگان‌های مرتبط است. اگر خدا توفیق دهد این موضوع را پیگیری می‌کنم.  
تخریب درمانگاه صاحب‌الزمان(عج) به بهانه نوسازی و تبدیل این مرکز خدمات‌رسان به نقطه بی‌دفاع شهری از جمله مشکلاتی است که در سال‌های اخیر گریبانگیر این محله شده است. متولیان درمان و بهداشت و مدیران مرکز بهداشت شمال باید این مرکز را بازسازی و به چرخه درمان برگردانند و اگر این موضوع به دلایلی مقدور نیست باید این فضا را در اختیار شهرداری بگذارند تا به نفع سرانه‌های خدماتی عمومی بهره‌ببرند.  
موضوع دیگری که در این بازدید توجهم را جلب کرد کوچه‌ای به نام کوچه «هیچم» است. این نامگذاری خیلی معنا دارد. وجود کوچه‌ای به نام «هیچم» یعنی نشنیدن صدای مردم و این موضوع به هیچ‌وجه نه زیبنده نظام اسلامی و مدیران سازمان‌ها و ارگان‌هایی است که هرکدام سهمی در محرومیت این محله دارند و نه زیبنده مردم شریف این محله است. محله‌ای که با تقدیم ۱۷۰ شهید جاوید و گمنام ثابت کرده است پای آرمان‌‌های نظام اسلامی و انقلاب اسلامی ایستاده است.  

این خبر را به اشتراک بگذارید