• سه شنبه 14 آذر 1402
  • الثُّلاثَاء 22 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 05
شنبه 24 مهر 1400
کد مطلب : 143024
+
-

آرمان امروز پای چوبه دار می‌رود

آرمان امروز پای چوبه دار می‌رود

با بی‌نتیجه ماندن تلاش‌ها برای صلح و سازش در پرونده آرمان- پسری که دختر مورد علاقه‌اش به نام غزاله را به قتل رسانده است- او سحرگاه امروز در زندان رجایی‌شهر برای اجرای حکم قصاص پای چوبه دار می‌رود.
به گزارش همشهری، آرمان روز 14اسفند سال92، درحالی‌که 10روز تا 18سالگی‌اش مانده بود غزاله، دختر مورد‌علاقه‌اش را که به خانه‌شان دعوت کرده بود به قتل رساند. طولی نکشید پسر جوان به اتهام قتل بازداشت شد و در اعترافاتش گفت چون دختر مورد‌علاقه‌اش قصد مهاجرت داشته با او درگیر شده و این حادثه اتفاق افتاده است. او مدعی شد بعد از حادثه پیکر مقتول را در سطل زباله انداخته است و به این ترتیب پیکر غزاله هیچ‌وقت کشف نشد. آرمان 2مرتبه در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه و هردو بار به قصاص محکوم شد. حکمی که با تأیید در دیوان عالی کشور و انجام مرحله استیذان قطعی شد. او تاکنون چند مرتبه برای اجرای حکم به قرنطینه منتقل شده و حتی یک‌بار پای چوبه دار رفته اما هر بار اجرای حکم به تعویق افتاده است.
 حالا در شرایطی که تلاش‌ها برای بخشش پسر جوان بی‌نتیجه مانده و پدر و مادر غزاله برای اجرای حکم اصرار دارند قرار است او صبح امروز (شنبه) پای چوبه دار برود. چند روز قبل پدر غزاله در گفت‌وگو با همشهری اعلام کرد تصمیم او و همسرش قصاص آرمان است. او گفت: «ما همچنان اصرار به اجرای حکم قصاص داریم و رضایت نمی‌دهیم. داغی که روی دل ماست بسیار سنگین است. هیچ‌کس نمی‌داند چه می‌کشیم. آرمان، جان دخترمان را گرفته و در همه این سال‌ها جسدی از او تحویل نگرفتیم تا بر سر مزار او برویم.» دراین شرایط فقط اعلام رضایت پدر و مادر غزاله است که می‌تواند آرمان را از مجازات نجات دهد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید