• دو شنبه 10 بهمن 1401
  • الإثْنَيْن 8 رجب 1444
  • 2023 Jan 30
شنبه 3 مهر 1400
کد مطلب : 141483
+
-

قاچاقچی دختران ایرانی از سوی دادگاه انقلاب به اشد مجازات محکوم شد

اعدام برای الکس

داخلی
اعدام برای الکس


 الکس، سرکرده باند قاچاق دختران ایرانی که در قالب باندی سازمان‌یافته حدود 800دختر جوان را به خارج از کشور قاچاق کرده بود از سوی دادگاه انقلاب اسلامی تهران به اعدام محکوم شد.
به گزارش همشهری، الکس که نام واقعی‌اش شهروز سخنوری است از سال 96 از سوی پلیس تحت تعقیب قرار گرفت. اطلاعات اولیه نشان می‌داد که او با ایجاد یک باند تودرتو، دختران جوان و زن‌های مطلقه را به‌عنوان کارگران جنسی به خارج از کشور قاچاق می‌کنند. الکس با همدستی مادرش و زنی معروف به مانلی ابتدا از طریق نفراتی که در داخل کشور داشتند طعمه‌هایشان که در شبکه‌های اجتماعی عکس‌های بدون‌پوشش از خود منتشر کرده بودند را شناسایی می‌کردند و به آنها پیشنهاد کار می‌دادند. برخی از این افراد وقتی با پیشنهاد اعضای باند درخصوص شرایط مالی، زندگی در دوبی و... روبه‌رو می‌شدند راضی به همکاری می‌شدند. در ادامه از این طعمه‌ها عکس‌های مستهجن تهیه و برای الکس ارسال می‌شد و اگر او آنها را تأیید می‌کرد مقدمات انتقال صادر می‌شد.
الکس و همدستانش دختران جوان را به محض ورود به دوبی همراه یک رابط به یکی از هتل‌ها منتقل می‌کردند. افرادی از ملیت‌های مختلف چون پول کلانی برای این کار پرداخت کرده بودند دختران ایرانی را آزار داده و گاهی آنها را به باد کتک می‌گرفتند. رابط این شبکه پول و پاسپورت دختران جوان را از آنها می‌گرفت و به آنان به‌جز یک روز در هفته اجازه خروج از هتل را نمی‌داد و از پول هنگفتی که به‌دست می‌آمد بین 100تا200هزار تومان به آنها داده می‌شد.
با افشای پشت پرده فعالیت اعضای این باند فساد، تحقیقات گسترده‌ای در این‌باره آغاز شد. تعدادی از اعضای باند ازجمله مانلی که نقش پررنگی در قاچاق دختران جوان به خارج از کشور داشت دستگیر شدند. پلیس در بازجویی از مانلی دریافت که الکس به‌عنوان سرکرده شبکه به مالزی گریخته است.
با وجود اینکه سرکرده این شبکه همچنان فراری بود اما چندی قبل 10نفر از اعضای باند او در شعبه15دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و در مجموع به تحمل 100سال حبس محکوم شدند. مأموران که پس از دستگیری اعضای باند به اطلاعات بیشتری درباره الکس دست یافته بودند، توانستند اردیبهشت‌ماه 99با همکاری اینترپل او را در مالزی دستگیر و به کشور منتقل کنند.
سرکرده باند فساد در جریان بازجویی‌ها، جزئیات بیشتری از قاچاق گسترده دختران ایرانی به خارج از کشور را برملا کرد و گفت که از فروش هر دختر ایرانی ماهانه ۱۰۰تا۴۰۰میلیون تومان درآمد داشته است. در چنین شرایطی بود که سرانجام پرونده او و سایر اعضای باندش ازجمله مادرش، با صدور کیفرخواست و به اتهام افساد فی‌الارض به دادگاه انقلاب فرستاده شد.
اعضای این شبکه فساد در چندین جلسه در دادگاه انقلاب اسلامی تهران محاکمه شدند و چند روز قبل حکم این پرونده اعلام شد. براساس گزارش مشرق نیوز، شهروز سخنوری، معروف به الکس همراه با مادرش که در پرونده متهم ردیف دوم بود به اعدام محکوم شدند. همچنین ۵ نفر دیگر از اعضای این باند نیز به تحمل ۱۵سال حبس محکوم شدند. این رأی قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است. 

این خبر را به اشتراک بگذارید