• یکشنبه 7 خرداد 1402
  • الأحَد 8 ذی القعده 1444
  • 2023 May 28
دو شنبه 29 شهریور 1400
کد مطلب : 141041
+
-

کوتاه از حادثه/ مرگ سارق پس از فرار از دست پلیس


3سارق وقتی در محاصره مأموران گرفتار شدند، تصمیم به فرار گرفتند، اما یکی از آنها با سقوط از روی پل جانش را از دست داد.
به گزارش همشهری، چند روز قبل مأموران پلیس پایتخت در حال گشت‌زنی در یکی از مناطق تهران بودند که به 3مرد جوان که رفتارهای عجیبی داشتند مشکوک شدند و به سمتشان رفتند. مردان جوان که یک کیف و یک کوله‌پشتی بزرگ در دست داشتند با دیدن گشت پلیس، تصمیم به فرار گرفتند. مأموران نیز به تعقیبشان پرداختند. مأموران در لحظات اولیه موفق شدند 2نفر از آنها را بازداشت کنند، اما نفر سوم سعی داشت هر طور شده از دست پلیس بگریزد. با وجود این مأموران دست از تلاش برای بازداشت نفر سوم برنداشتند و به تعقیب او ادامه دادند. در ادامه این مرد به روی پلی رفت و ناگهان از آنجا به پایین سقوط کرد. این اتفاق باعث شد تا عملیات تعقیب و گریز پایان یابد و ماموران، اورژانس را خبر کنند. با حضور اورژانس مشخص شد که مرد جوان به‌دلیل شدت جراحات و صدمات جانش را از دست داده است.
گزارش این حادثه مرگبار به قاضی حبیب‌الله صادقی، بازپرس جنایی تهران اعلام شد. او دستور انتقال جسد متوفی به پزشکی قانونی و انجام تحقیقات را دراین باره صادر کرد. مأموران در بازرسی از وسایل متوفی، وسایلی مانند شیرآلات و لوازم خانه را کشف کردند که نشان می‌داد مسروقه است. در گام بعدی تحقیق از دو همدست بازداشت شده متوفی آغاز شد. آنها در بازجویی‌ها اقرار کردند که با همدستی متوفی نقشه سرقت از خانه‌ها و اماکن را طراحی کرده و شب حادثه پس از سرقت، پلیس به آنها مشکوک شده و گیرشان انداخته است.
از سوی دیگر مامورانی که اقدام به تعقیب متوفی کرده بودند نیز گفتند که او قصد فرار داشت و می‌خواست از روی پل به پایین پریده و از دست آنها فرار کند اما همین اتفاق به مرگ او ختم شده است. درحالی‌که تحقیقات در این پرونده ادامه دارد، همسر فرد متوفی راهی دادسرای جنایی تهران شده و از مأموران پلیس شکایت کرده است. زن جوان می‌گوید که مأموران در مرگ شوهر او مقصر هستند. 
با شکایت این زن، بازپرس جنایی تهران دستور تحقیق از شاهدان، مأموران پلیس و همدستان متهم فوت شده را صادر کرده تا جزئیات بیشتری از این حادثه مرگبار فاش شود.

معمای جسدی روی صندلی اتوبوس شرکت واحد 

به‌دنبال پیدا شدن جسد مردی روی یکی از صندلی‌های اتوبوس شرکت واحد تهران، تحقیقات برای مشخص شدن علت مرگ وی آغاز شده است.
روز گذشته تصویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌داد، مردی درحالی‌که روی یکی از صندلی‌های اتوبوس شرکت واحد تهران نشسته، به کام مرگ رفته است. به‌دنبال انتشار این تصویر، محمد‌ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به فارس گفت: جمعه شب گذشته، همکاران ما در شرکت واحد متوجه جسد نشسته روی صندلی اتوبوس در محدوده غرب تهران شدند و این موضوع را بلافاصله به مرجع قضایی و انتظامی اطلاع دادند.  وی افزود: هم‌اکنون گمانه‌زنی‌ها در مورد این جسد بسیار زیاد بوده و بر همین اساس ما منتظر گزارش پلیس و پزشکی قانونی در این زمینه هستیم. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه، ما حتی در تصادفات ساده هم نظر پزشکی قانونی و پلیس را جویا می‌شویم، گفت: پرونده کشف جسد نیز به پزشکی قانونی ارجاع داده شده است و به محض دریافت گزارش از سوی پزشکی قانونی، اطلاعات دقیق در این مورد اعلام خواهد شد. براساس این گزارش، ماجرای پیدا شدن این جسد در داخل اتوبوس، جمعه شب به بازپرس ویژه قتل تهران نیز گزارش شد و با دستور وی، جسد برای مشخص شدن علت مرگ و شناسایی هویتش در اختیار پزشکی قانونی قرار گرفته است.

این خبر را به اشتراک بگذارید