• یکشنبه 3 بهمن 1400
  • الأحَد 19 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 23
شنبه 5 تیر 1400
کد مطلب : 134121
+
-

گل‌زن/ قرعه شانس

الهام محمودی-  روزنامه‌نگار

در معدود دفعات شانس یار زنان شده است. در مسابقات مقدماتی جام ملت‌های زنان آسیا ۲۰۲۲ هند، ایران قرعه خوبی دارد. تیم که در رده چهاردهم آسیاست، با اردن که در رده ۱۲ و بنگلادش که در جایگاه ۲۷ آسیا جای دارند، هم گروه شده. از بین 3 تیم، یک تیم به دور دوم صعود می‌کند و شانس صعود زنان ایرانی بالاست. آخرین دیدار رسمی ایران و اردن در مسابقات قهرمانی غرب آسیا ۲۰۱۱ بود که با پیروزی زنان ایرانی همراه شد. بنگلادش را هم در بازی‌های قهرمانی زنان آسیا ۲۰۱۴ شکست دادیم. دوره‌های قبل حریفان ایران اسم‌های بزرگ‌تری بودند؛ ویتنام، میانمار، سنگاپور و...

آرزوی ما خاطره شما
ما می‌گوییم فدراسیون جدید در بخش زنان خوب کار کرده، دوستان، اغلب مردان می‌گویند چرا الکی تعریف می‌کنید؟ می‌گویند دادن پاداش قهرمانی در آسیا و تشکیل تیم‌های ملی، دادن لباس به تیم و برگزاری بازی دوستانه که وظیفه است و باید انجام شود. ما هم می‌دانیم که اینها همه ابتدایی‌ترین حق هر ورزشکاری است اما مسئله این است که این چیزها سال‌ها از زنان دریغ شده. زمانی که تشکیل تیم‌های ملی و قرارداد بستن با سرمربی دغدغه زنان بود، فدراسیون مشغول بستن قراردادهای میلیاردی و پرداخت پاداش به مردان بود و این چنین بود که خواسته‌های سال‌های دور فوتبال مردان آرزوی امروز زنان شد.

سرزمین عجایب
قراردادهایی که در فوتبال و فوتسال زنان بسته می‌شود، داستان‌های عجیب‌ و غریبی دارند. گران‌ترین قرارداد در فوتبال به ۳۰۰میلیون تومان و در فوتسال به ۲۰۰میلیون می‌رسد که این دستمزد را هم فقط به یکی دو نفر می‌دهند. البته در بیشتر موارد این مبلغ هم کامل پرداخت نمی‌شود. اما بشنوید از درخواست‌های عجیب یک باشگاه؛ یکی از باشگاه‌های مطرح فوتبال که هم تیم زنان دارد و هم تیم مردان، برای دادن رضایت‌نامه به یکی از بازیکنانش یک‌میلیارد تومان خواسته است. این اتفاق ۳سال پیش برای سارا شیربیگی رخ داده بود. باشگاه نامی‌نو برای دادن رضایت‌نامه 100میلیون خسارت خواسته بود. مشکل شیربیگی با وساطت حل شد اما وضعیت این بازیکن هنوز مشخص نیست.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید