• چهار شنبه 9 آذر 1401
  • الأرْبِعَاء 6 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 30
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 130165
+
-

نکته بازی/ برانکو تمام نمی‌شود


فارغ از اینکه فدراسیون فوتبال به برانکو برای سرمربیگری تیم ملی فکر می‌کند یا نه، مسئله کلیدی این است که سایه مربی کروات بر فوتبال ایران همچنان سنگینی می‌کند و خبرها و شایعات مربوط به او تمام‌شدنی نیست. برانکو 2دوره حضور موفق در فوتبال ایران داشته و در تیم ملی و مخصوصا پرسپولیس کارنامه‌ای فراموش‌نشدنی به‌جا گذاشته است. بنابراین اسم او برای هواداران و رسانه‌ها جذاب است و مدام از آن استفاده می‌شود. این را خطاب به فدراسیون فوتبال می‌گوییم که در بیانیه‌اش نوشته برانکو «هرگز» سرمربی تیم ملی نخواهد شد. زیاد شاکی نشوید و فکر نکنید با چنین قید محکمی اسم او از فضای رسانه‌ای فوتبال ایران پاک می‌شود. تازه اگر پرسپولیس خوب نتیجه نمی‌گرفت که بحث اصلی به بازگشت پروفسور روی نیمکت این تیم اختصاص می‌یافت!

پایان وسوسه‌های قاسم؟
به‌نظر می‌رسد قاسم حدادی‌فر به پایان خط رسیده و دیگر او را در میادین نخواهیم دید. کاپیتان 37ساله ذوب‌آهن ابتدای فصل گفته بود لیگ بیستم آخرین سال بازی او خواهد بود. البته کمی که جلوتر آمدیم حدادی‌فر وسوسه شد و گفت بازنشستگی‌اش در پایان فصل قطعی نیست. مصدومیت اما بی‌خبر آمد و همه‌‌چیز را به هم ریخت. با تأیید آسیب‌دیدگی رباط صلیبی حدادی‌فر، او چندین‌ماه دور از میادین خواهد بود و شاید از نیم‌فصل دوم لیگ بعدی قادر به بازی باشد. این وضعیت برای بازیکنی با سن و سال حدادی‌فر، معنایی جز خداحافظی ندارد. بنابراین به‌نظر می‌سد باید آماده وداع با ذوب‌آهنی اصیلی شویم که 18سال در عضویت این باشگاه بود و هرگز هم شایعه حضورش در پرسپولیس یا استقلال به واقعیت تبدیل نشد.

الان کمی زود نیست؟
بازی دیشب نساجی در خانه مس رفسنجان در حالی برگزار شد که نشست خبری پیش از این مسابقه یک نکته جالب داشت. ساکت الهامی، سرمربی نساجی در ادامه سلسله اعتراضاتش به همه‌‌چیز، خطاب به سازمان لیگ گفت: «چرا ما باید نیم ساعت زودتر از ماشین‌سازی و سایپا بازی کنیم؟ اینها در پایین جدول رقبای ما هستند و بهتر است بازی‌ها همزمان برگزار شود.» یعنی اگر خدای ناکرده نساجی سقوط کرد، شما بدانید که به‌خاطر همین نیم‌ساعت بوده. الهامی در حالی خواهان برگزاری همزمان مسابقات است که الان تازه هفته بیست‌ودوم در حال انجام است و حتی در کره مریخ هم 8هفته به پایان فصل بازی‌ها را همزمان برگزار نمی‌کنند! اشکالات سازمان لیگ سر جای خودش، اما برنامه ریختن برای این تیم‌های پرتوقع هم انصافا ساده نیست.

این خبر را به اشتراک بگذارید