• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
سه شنبه 14 بهمن 1399
کد مطلب : 123562
+
-

از ‌رؤیا تا سراب

3 اشتباه رایج پرسپولیسی‌ها در مورد نیم‌فصل

بهروز رسایلی | با ابتکار کادرفنی، فضایی بر خانواده بزرگ پرسپولیس حاکم شده که انگار این تیم باید هرطور شده نیم‌فصل اول را به پایان برساند و در نیم‌فصل دوم خودش را تقویت کند. در این مدت جمله «باید خودمان را تا نیم‌فصل بکشانیم» زیاد در اردوگاه سرخ‌ها تکرار شده و این در حالی است که جا افتادن این فلسفه از 2 زاویه قابل نقد است. اول اینکه سرخپوشان موجودی فعلی را دست‌کم می‌گیرند و مرتب امتیاز الکی از دست می‌دهند. سوزاندن این امتیازات، قطعا در ادامه راه برای تیم گران تمام خواهد شد. از سوی دیگر باید از سرخ‌ها پرسید مگر در نیم‌فصل دوم کدام معجزه قرار است رخ بدهد؟ به‌نظر می‌رسد پرسپولیسی‌ها در مورد نقل‌وانتقالات زمستانی تا حدودی دچار سوءتفاهم شده‌اند. بله؛ در این پنجره باشگاه می‌تواند یک مدافع میانی بخرد و بخشی از نگرانی‌ها را رفع کند، اما بعید است در مورد بقیه مشکلات و مخصوصاً ایرادهای هجومی خبری از جادوی بزرگ باشد.

  ترابی؛ خطری برای پهلوان
تا لحظه تنظیم این مطلب به‌نظر می‌رسد بازگشت مهدی ترابی به پرسپولیس قطعی است. قرارداد او با العربی فسخ شده و بعید است ترابی برنامه‌ای غیر از حضور دوباره در پرسپولیس داشته باشد. اضافه شدن این بازیکن به جمع سرخپوشان قطعاً به تیم کمک خواهد کرد، اما یادمان باشد ترابی دقیقا هم‌پست احسان پهلوان است. فصل گذشته هم این بازیکن در چند پست امتحان شد و نهایتا در منطقه چپ خط میانی آرام گرفت. بعد از جدایی ترابی، احسان پهلوان جذب شده که در این منطقه جزو بهترین‌های پرسپولیس بوده است. او حتی امید عالیشاه را هم نیمکت‌نشین کرده. اگر کادرفنی بتواند به‌طور همزمان از ترابی و پهلوان استفاده کند و هر دو نفر هم اثرگذاری‌شان را حفظ کنند اتفاق مبارکی رخ خواهد داد، اما اگر قرار باشد ورود ترابی به قیمت خروج پهلوان تمام شود، تیم خیلی سود نکرده است.

  کدام آل‌کثیر برمی‌گردد؟
بین برخی از هواداران این ذهنیت وجود دارد که با پایان محرومیت عیسی آل‌کثیر، او در همان فرم لیگ قهرمانان آسیا به میادین بازخواهدگشت. این در حالی است که مسلما 6ماه بازی‌نکردن و حتی محرومیت از حضور در تمرینات دسته‌جمعی کیفیت هر بازیکنی را کاهش می‌دهد. عیسی از فروردین قادر به بازی خواهد بود، اما روشن نیست رسیدن او به آمادگی ایده‌آل چقدر زمان ببرد. این یعنی استوار کردن همه برنامه‌های تهاجمی تیم روی بازگشت مهاجم محروم، چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

  آیا مهاجم تاپی می‌شناسید؟
بعضی هم منتظرند پرسپولیس در زمستان چند ستاره مهم و ازجمله یک مهاجم درجه یک بخرد. پرسش این است که از کدام بازیکنان حرف می‌زنید؟ اولاً که تیم‌ها بین 2 نیم‌فصل حاضر نیستند به‌راحتی بازیکنان خوبشان را از دست بدهند؛ در ثانی اصلاً کدام مهاجم تاپ در این بازار وجود دارد که به‌ کار پرسپولیس بیاید؟ نهایتش صحبت از امین قاسمی‌نژاد است که اگر شهرخودرو او را هم از دست بدهد هزار مشکل پیدا خواهد کرد. خوب است که مدیران پرسپولیس تمام تلاش‌شان را برای جذب بهترین‌ها به‌کار بگیرند، اما بیش از حد هم نباید روی نقل‌وانتقالات سرمایه‌گذاری کرد. همزمان با تحرک در بازار، دریافتن موجودی فعلی و تلاش برای معرفی پدیده‌های جدید هم نباید از قلم بیفتد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید