• شنبه 2 مهر 1401
  • السَّبْت 27 صفر 1444
  • 2022 Sep 24
یکشنبه 5 بهمن 1399
کد مطلب : 122655
+
-

درگیری 2 جوان در یکی از پارک‌های تهران پایان خونین داشت

جنایت بر سر متلک‌پرانی

جنایی
جنایت بر سر متلک‌پرانی

 «من با پسر مورد علاقه‌ام در پارک بودم که جوانی از کنار ما عبور کرد و به من متلک انداخت، همین مسئله باعث شروع درگیری شد.»  اینها گفته‌های دختری 16ساله است که شاهد جنایتی خونین در یکی از پارک‌های تهران بود. به گزارش همشهری، بعدازظهر چهارشنبه اول بهمن‌ماه، افرادی که به پارکی در جنوب تهران رفته بودند متوجه سر و صدا و دعوای میان 2جوان شدند. آنها با هم گلاویز شده بودند و دختری که در نزدیکی‌شان ایستاده بود جیغ می‌کشید و فریاد می‌زد.
لحظاتی بعد شاهدان یکی از دو جوان را دیدند که غرق خون روی زمین افتاد. این در حالی بود که جوان دیگر هم به‌شدت زخمی شده و حال خوبی نداشت. در این شرایط ماجرا به اورژانس و پلیس گزارش شد و لحظاتی بعد تیمی از امدادگران در محل حادثه حاضر شدند.

گزارش یک قتل 
ساعت از 2بعدازظهر گذشته بود که تلفن قاضی مصطفی واحدی، کشیک جنایی تهران به صدا درآمد. آن‌سوی خط مأمور کلانتری بود که خبر از قتل پسری جوان می‌داد.
مقتول یکی از همان دو جوانی بود که در پارک با هم درگیر شده و غرق در خون روی زمین افتاده بود.
او پیش از انتقال به بیمارستان براثر شدت خونریزی جانش را از دست داده و به این ترتیب پرونده‌ای جنایی پیش روی بازپرس ویژه قتل تهران قرار گرفته بود.

شاهد ماجرا
با حضور تیم تحقیق در بیمارستان مشخص شد که درگیری میان 2 جوان بر سر متلک‌پرانی به دختری 16ساله اتفاق افتاده است. کارآگاهان جنایی در نخستین گام به تحقیق از این دختر نوجوان که شاهد جنایت بود، پرداختند. او گفت: حدود 6‌ماه قبل با پسری 21ساله به نام رامین آشنا شدم. اوایل با یکدیگر چت می‌کردیم و رفته‌رفته به او علاقه‌مند شدم و تصمیم گرفتم همدیگر را ملاقات کنیم. وی ادامه داد: روز حادثه به همراه پسر موردعلاقه‌ام به پارکی در جنوب تهران رفته و روی نیمکتی نشسته بودیم. سرگرم صحبت با یکدیگر بودیم که پسر جوانی(مقتول) از کنار ما عبور کرد. او به من متلک انداخت و برایم مزاحمت ایجاد کرد. رامین با دیدن این صحنه عصبانی شد اما من سعی کردم او را آرام کنم. به او گفتم بیا از اینجا برویم و رامین هم قبول کرد. ما از آنجا رفتیم و در قسمت دیگری از پارک نشستیم که باز هم مقتول به آنجا آمد و دوباره مزاحمت ایجاد کرد. همین مسئله آغاز درگیری میان مقتول و پسرموردعلاقه‌ام شد. مقتول چاقو داشت و با آن ضربه‌ای به پهلوی پسرموردعلاقه‌ام زد. جدال میان آنها ادامه داشت تا اینکه رامین در کشمکش با مقتول چاقو را از دستش گرفت و ضربه‌ای به پهلویش زد. هر دو خون‌آلود روی زمین افتادند و من وحشتزده فریاد می‌زدم و از مردم کمک می‌خواستم. همزمان به اورژانس زنگ زدم و طولی نکشید که آمبولانس آمد و پس از معاینه مقتول اعلام کرد که وی به‌دلیل شدت جراحت و خونریزی جانش را از دست داده است. اما پسر موردعلاقه‌ام زنده بود و نفس می‌کشید.
وی گفت: رامین که به‌دلیل شدت جراحت و خونریزی از هوش رفته بود توسط اورژانس به بیمارستان انتقال یافت و حالا هم از سرنوشتش خبر ندارم.
با اظهارات این دختر، بازپرس جنایی تهران دستور انتقال جسد به پزشکی قانونی و بازداشت متهم به قتل را صادر کرده و قرار است وی پس از بهبودی برای انجام تحقیقات به دادسرای جنایی تهران منتقل شود.

   جنایت‌های بچگانه
متلک‌پرانی تا حالا دلیل جنایت‌های زیادی بوده است. گاهی وقت‌ها برخی از افراد برای لحظه‌ای شوخی و سرگرمی اقدام به متلک‌پرانی به دختران و زنان می‌کنند غافل از اینکه همین شوخی بچگانه ممکن است عواقب غیرقابل جبرانی به همراه داشته باشد. در ادامه ماجرای جنایاتی را مرور می‌کنیم که در سال‌های اخیر رخ داد و دلیل آن متلک‌پرانی بود.
نخستین پرونده مربوط به دعوای 2 پسر نوجوان در یکی از خیابان‌های جنوب تهران است. قاتل که 17سال بیشتر نداشت وقتی شنید دوستش برای خنده و سرگرمی به خواهرش متلک‌پرانی کرده، سراغ او رفت و با وی درگیر شد. او در این درگیری دوستش را با ضربات چاقو به قتل رساند و وقتی دستگیر شد، در بازجویی‌ها گفت: خواهرم وقتی از مدرسه برگشت به من گفت که یکی از دوستانم به او متلک انداخته و مسخره‌اش کرده است. با شنیدن حرف‌های خواهرم، عصبانی شدم و یک چاقو از آشپزخانه برداشتم و سراغ دوستم رفتم. من آنقدر عصبانی بودم که انگار دچار جنون شده بودم و دوستم را به قتل رساندم.

درگیری دسته جمعی 
گاهی متلک پرانی منجر به نزاع دسته جمعی نیز می‌شود. مانند حادثه‌ای که تیر‌ماه 98در بوستان ولایت تهران رخ داد و متلک پرانی به یک دختر منجر به نزاع دسته‌جمعی چند پسر جوان شد که پایان آن قتل یکی از آنها بود. ماجرا از این قرار بود که قاتل به همراه دوستش برای هواخوری به بوستان ولایت رفته بود که 2 دختر جوان به همراه 3پسر از کنارشان عبور کردند. دوست قاتل به یکی از دختران متلک پرانی کرد که باعث ناراحتی پسران همراه آنها شد. همین مسئله آغاز یک درگیری میان آنها بود و در جریان این درگیری قاتل با چاقو 3پسری را که همراه دختران بودند مجروح کرد اما یکی از مجرمان جانش را از دست داد و عامل جنایت نیز دستگیر شد.

‎متلک به دختر دانش‌آموز
آبان 97نیز جنایتی در شرق تهران رخ داد که دلیل آن متلک پرانی به یک دختر دانش‌آموز بود. بررسی‌ها حکایت از این داشت که دختری به همراه پسر مورد علاقه‌اش به پارکی در شرق تهران رفته که چند جوان به دختر دانش‌آموز متلک پرانی کردند. همین مسئله باعث آغاز یک درگیری خونین شد و در جریان آن پسری که همراه دختر دانش‌آموز بود با ضربات چاقو به قتل رسید و متهمان که 4نفر بودند دستگیر شدند و یکی از آنها اعتراف کرد که عامل وارد کردن ضربه مرگبار به مقتول بوده است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید