• چهار شنبه 16 آذر 1401
  • الأرْبِعَاء 13 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 07
پنج شنبه 23 فروردین 1397
کد مطلب : 11909
+
-

از 24 تا 13

از 24 تا 13

فیورنتینا برای اولین‌بار بعد از 6دهه یعنی 58سال 6بازی پشت‌سر هم را برد؛ از جمله برد دو‌بر‌صفر در زمین آ.اس‌رم یعنی همان‌جایی که بارسلونا 3بر‌صفر بازنده حذف شد و از رسیدن به مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا باز ماند. روند پیروزمندانه بنفش‌ها دقیقا از جایی آغاز شد که داویده آستوری، کاپیتان ملی‌پوش این تیم شب قبل از بازی با اودینزه در هتل محل اقامت تیم درگذشت و جامعه فوتبال ایتالیا را در شوک فرو برد. دقیقا همان روندی که بعد از درگذشت ناگهانی هادی نوروزی بر پرسپولیس حاکم شد و این تیم که تا پیش از فوت مرحوم نوروزی در رده‌های آخر جدول دست‌وپا می‌زد و خطر اخراج برانکو را تهدید می‌کرد تا قهرمانی لیگ پیش رفت و فقط با بدشانسی قهرمانی را به استقلال خوزستان واگذار کرد. 
    فیورنتینای بعد از آستوری
شاگردان استفانو پیولی در برد خارج از خانه در ورزشگاه المپیکو بنفش‌ها فقط و فقط دو موقعیت گل داشتند و مارکو اسپورتیلو دروازه‌بان فیورنتینا هم موفق به ثبت یازدهمین کلین‌شیت فصل شد. اینها نشانه‌هایی است برای ماوراءالطبیعی بودن این نتایج و اتحاد بازیکنان بعد از فوت کاپیتان. فیورنتینا همان بازی معوقه با اودینزه را هم دو‌بر‌صفر برد. اولین بازی بعد از فوت آستوری مقابل بنونتو بود که بازیکنان بعد از برد یک‌بر‌صفر دسته‌جمعی گریه کردند و هرکس آنها را می‌دید گمان می‌برد یک بازی حیثیتی را باخته‌اند. برد دو‌بر‌یک در زمین تورینو، برد یک هیچ مقابل کیه‌وو، پیروزی دو‌بر‌صفر مقابل کروتونه، برد با همین نتیجه در زمین رم و اودینزه نتایجی بود که فقط یک نیروی خارج از فوتبال می‌توانست آنها را رقم بزند. در این میان نقش جووانی سیمئونه، پسر دیه‌گو سیمئونه هم خیلی مهم بود؛ او در بازی رفت‌وبرگشت به رم گل زد و خودش را در این فصل 10گله کرد و در 3بازی آخر موفق به گلزنی شد. برد در ورزشگاه المپیکو هفتمین برد خارج از خانه در این فصل بود و چهاردهمین پیروزی فیورنتینا در این فصل و چهل‌وهشتمین برد تاریخ بنفش‌ها مقابل 52برد رم در 158بازی. فیورنتینا تا پیش از درگذشت کاپیتان 9باخت و 8تساوی داشت و در هفته25 با 32امتیاز در رده یازدهم جدول جای داشت و الان در پایان هفته سی‌ویکم با 50امتیاز تا رده هفتم صعود کرده است. برد احتمالی هفته بعد مقابل حریف ضعیفش یعنی اسپال می‌تواند بنفش‌ها را بالاتر از میلان 
در رده ششم جای دهد. 
    پرسپولیس بعد از هادی
پرسپولیس لیگ پانزدهم را با تساوی دو-دو خانگی مقابل پدیده آغاز کرد که اتفاقا هادی نوروزی زننده گل دوم بود. سپس 3باخت پیاپی از راه رسید مقابل استقلال خوزستان در اهواز با نتیجه دوبریک، سپاهان در اصفهان با نتیجه 4بردو و ذوب‌آهن در آزادی با حساب دوبریک و در هفته پنجم اولین برد فصل در زمین فولاد با دو‌گل طارمی رقم خورد. هفته ششم باز هم با باخت در آخرین بازی عمر هادی نوروزی همراه بود یک باخت خانگی مقابل سایپا با حساب دو بر یک. نوروزی در برد یک بر صفر خارج از خانه در زمین تراکتور حضور نداشت و بعد از آن فوت کرد. اولین بازی بعد از درگذشت هادی مقابل تیم علی دایی یعنی سایپا بود که محمد قاضی به پرسپولیس گل زد اما اصلا خوشحالی نکرد و پرسپولیسی‌ها با فشار زیاد ناشی از اتحاد بعد از درگذشت کاپیتان موفق شدند در دقیقه85 توسط طارمی به گل تساوی برسند. این اتحاد باعث شد تیم پرسپولیس که ضعف‌های زیادی در خط دفاع و دروازه داشت در 22بازی بعدی خود در لیگ فقط یک باخت به نفت تهران بدهد و 7بار مساوی کند. آنها دقیقا در 6بازی بعد از هادی در مقایسه با 6بازی فیورنتینا بعد از آستوری، 3تساوی و 3برد داشتند و تا دو هفته مانده به آخر فصل باخت ندادند. 

جایزه فیرپلی به نام کاپیتان فقید ویولا 
فدراسیون فوتبال ایتالیا تصمیم گرفته جایزه سالانه بازی جوانمردانه خود را به نام کاپیتان فقید ویولا تغییر دهد. از این پس بازیکن یا تیمی که شرایط جایزه فیرپلی سریA را داشته باشد جایزه‌ای به نام داویده آستوری دریافت می‌کند. این جایزه در پایان هر فصل به بازیکنی که در داخل یا خارج از زمین فوتبال، عملی انسان دوستانه انجام داده یا به تیمی که کمترین کارت زرد و قرمز در طول فصل را دریافت کرده باشد، اهدا می شود. باشگاه فیورنتینا هم به یاد کاپیتان فقید خود، شماره13 این باشگاه را برای همیشه بازنشسته کرد و کمپ تمرینی بنفش ها نیز به اسم آستوری، تغییر نام داد.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :