• پنج شنبه 17 آذر 1401
  • الْخَمِيس 14 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 08
سه شنبه 29 مهر 1399
کد مطلب : 113646
+
-

همفکری رئیس‌جمهور با متخصصان کرونا

روحانی: همه باید تغییر سبک زندگی را باور کنیم


همزمان با تشدید بحران ‎کرونا، رئیس‌جمهور متخصصانی از سراسر کشور را فراخواند تا در جلسه‌ای مشورتی، درباره‌ تجارب و یافته‌های این مدت و همچنین راهکارهای جدید مبارزه با ‎کووید-۱۹ همفکری شود. رئیس‌جمهور در این جلسه درباره مبارزه با شیوع ویروس کرونا گفت: کار اصلی تغییر سبک زندگی است. هر درمان و راه‌حل دیگر به‌جای خود ممکن است مؤثر باشد اما تغییر سبک زندگی اساس مسئله است، یعنی همه باید باور کنیم شرایط امسال و سال بعد با شرایط سال‌های پیش متفاوت است. 
حسن روحانی با بیان اینکه بر مبنای نگاه بدبینانه معلوم نیست این بیماری تا چه زمانی ادامه دارد، افزود: اگر واکسن مؤثری به‌وجود آمد یا درمان مؤثری ایجاد شد، شرایط دیگری است ولی مبنا بر این باشد که همچنان امسال و حتی سال دیگر با این مشکل روبه‌رو باشیم.
رئیس‌جمهور همچنین در بخشی از این جلسه در سخنانی که بخش‌هایی از آن را ایرنا منتشر کرد گفت: هم باید مردم را آگاه کنیم و هم در عین حال آنان را  نترسانیم. ترساندن از سویی منجر به عدم‌ همراهی می‌شود، چراکه با گذشت زمان عادی تلقی می‌شود. مردم اگر با ما همراه نشوند ما موفق نمی‌شویم.
وی افزود: اگر ما برای ماسک جریمه می‌گذاریم مردم باید بدانند که این کار برای کمک به آنان است، نه اینکه ما برای پول مردم کیسه دوخته باشیم. اصلاً چنین چیزی نیست.
 رئیس‌جمهوری همچنین در بخش دیگری از سخنانش افزود: اقدام رهبری برای مدنظر قرار دادن مصوبات ستاد ملی کرونا برای همه ما درس بزرگی است و مردم باید به بزرگان بخش پزشکی اعتماد کنند و آنچه می‌گویند را به‌عنوان مرجع مورد نظر قرار دهند. روحانی قرار گرفتن دین، علم، تخصص، مناسک دینی و امور بهداشتی در کنار هم را از نقاط قوت کشور در مبارزه با شیوع بیماری کرونا عنوان کرد و گفت: دین و علم در موضوع مبارزه با کرونا کنار هم قرار گرفتند و از هم فاصله نگرفتند. رئیس‌جمهوری با بیان اینکه اگر مراجع عظام تقلید و رهبری به ستاد ملی کرونا کمک نمی‌کردند، خیلی مشکل پیدا می‌کردیم، ادامه داد: همه یکصدا در این کشور حرف زدند که مسئله مهمی است. روحانی با اشاره به این موضوع که متخصصان و بزرگان پزشکی ما با لحن واحدی صحبت نمی‌کنند خطاب به متخصصان علوم پزشکی کشور گفت: خواهش می‌کنم با ادبیات واحد با مردم صحبت کنیم و نگاه‌ها و لحن‌ها را به هم نزدیک کنیم.

این خبر را به اشتراک بگذارید