• شنبه 18 آذر 1402
  • السَّبْت 26 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 09
دو شنبه 24 شهریور 1399
کد مطلب : 110021
+
-

آمارها به‌نفع کرونا

آخرین فیلم نولان چقدر در گیشه فروخته است؟

آمارها به‌نفع کرونا


گویا پنهان‌کاری درباره آمار فروش فیلم‌ها فقط خاص ایران نیست و حالا حتی استودیوهای مشهور هالیوودی هم از اعلام آمار فروش فیلم هایشان خودداری می‌کنند. «تنت» آخرین ساخته کریستوفر نولان و محصول استودیوی برادران وارنر یکی از همین فیلم‌هاست که سران استودیو از ترس اینکه آمارها به شکست فیلم‌شان گواهی دهد، به‌طور قطره‌چکانی به رسانه‌ها درباره میزان فروش آن اطلاعات داده‌اند. افرادی که ارقام درآمدهای باکس آفیسی را تحلیل می‌کنند متوجه شده‌اند که به‌طور تعجب‌آوری هیچ شفافیتی در ارتباط با ارقام فروش فیلم علمی‌تخیلی ۲۰۰میلیون دلاری کریستوفر نولان یعنی «تنت» که آخر هفته قبلی در سینماهای آمریکا روی پرده رفت، وجود ندارد.
به گزارش همشهری به نقل از مهر، از وقتی «تنت» نمایش داده شده، استودیوی سازنده آن یعنی برادران وارنر با دقت مقدار کمی از داده‌های باکس‌آفیسی فیلم را به خبرنگاران و استودیوهای رقیب داده اند. این در حالی است که استودیوها همیشه اطلاعات باکس آفیسی را به‌صورت روزانه و کامل منتشر می‌کنند. با وجود اینکه نمایش «تنت» از سوم سپتامبر آغاز شد، برادران وارنر تا ششم سپتامبر سعی کرد تا رسماً اعلام کند که این فیلم در آخر هفته اول اکران خود ۲۰میلیون دلار فروخته که نتیجه‌ای متوسط برای فیلمی با این اندازه است.
ناظران این صنعت فکر می‌کنند استودیو منتظر است تا ارقامی بزرگ را برای کل آخر هفته منتشر و بعد از آن شروع به انتشار روزانه ارقام کند. اما استودیو نگران است که خبرنگاران و رقبا نتایج را ناعادلانه تحلیل کنند و بگویند «تنت» شکست خورده است. برادران وارنر از خبرنگاران خواسته پس‌زمینه ماجرا را هم توصیف کنند و بگویند به‌خاطر بسته بودن بازارهای بزرگ ازجمله نیویورک و لس‌آنجلس و به‌خاطر فعالیت بقیه سینماها با ظرفیت محدود، از ابتدا انتظار می‌رفت اکران «تنت» ضعیف‌تر از حالت معمول باشد.
از طرف دیگر، با وجود اینکه عجیب است که استودیویی مانند برادران وارنر داده‌های فروش فیلم خود را به درستی برای پروژه‌ای که شاید عظیم‌ترین فیلم سال باشد اعلام نکند، بسیاری از بازیگران هالیوودی خواستار موفقیت «تنت» هستند. استودیوهای رقیب از نزدیک عملکرد این فیلم در دوران پاندمی را تماشا می‌کنند چون نتیجه آن نشان می‌دهد که هم‌اکنون اکران دیگر فیلم‌های بلاک‌باستری عظیم می‌تواند ایده خوبی باشد یا نه.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید