• پنج شنبه 20 مرداد 1401
  • الْخَمِيس 13 محرم 1444
  • 2022 Aug 11
سه شنبه 14 فروردین 1397
کد مطلب : 10479
+
-

رشد 2 برابری بازدیدکنندگان از جاذبه‌های استان

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سلطانیه گفت: از زمان اجرای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی (27 اسفند 96 تاکنون) شمار بازدید کنندگان از آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی این شهرستان رشد 2 برابری را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، «پروانه عسگری» افزود: برای استقبال از مسافران نوروزی در این شهرستان اقداماتی از قبیل آماده سازی اقامتگاه‌های اسکان در نظر گرفته شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته وضعیت بهتری دارد.
وی عنوان کرد: بر این اساس 2 خانه بوم گردی، 2 مسافر خانه و 3 مورد ستاد اسکان در 3 نقطه شهر با همکاری آموزش و پرورش شهرستان برای پذیرایی از گردشگران و مسافران در نظر گرفته شده است.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سلطانیه ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌ها، مکان‌های یاد شده ظرفیت پذیرش هزار مسافر در شرایط بحرانی و جوی را دارد و برای افزایش این میزان در سال‌های آینده باید زیر ساخت‌های لازم آن بیش از گذشته فراهم شود.وی بیان کرد: چلبی اوغلی، ملاحسن کاشی، معبد داش کسن، گنبد جهانی سلطانیه، تپه نور، چشمه شاه بلاغی و حمام سالار آثار تاریخی و جاذبه طبیعی بکر این شهرستان را تشکیل می‌دهد که تاکنون بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب کرده است.
عسگری افزود: برنامه‌هایی از قبیل برپایی نوروزگاه‌ها، نمایشگاه و غرفه‌های صنایع دستی با هدف معرفی فرهنگ و هویت شهرستان و استان در نوروز برنامه‌ریزی شده بود که استقبال مخاطبان را به همراه داشت.

این خبر را به اشتراک بگذارید