• سه شنبه 27 اردیبهشت 1401
  • الثُّلاثَاء 15 شوال 1443
  • 2022 May 17
شنبه 21 تیر 1399
کد مطلب : 104507
+
-

با شما، برای شما

قرار است بنویسید... کوتاه اما بنویسید... ساده، روان، راحت... از خیلی پیش از اینها بنا داشتیم فضایی را فراهم کنیم تا صحبت‌ها، دیدگاه‌ها، ایده‌ها، انتقادها، اعتراض‌ها و پیشنهادهای شما بی‌واسطه به صفحه ما راه پیدا کند. در حقیقت هدف اصلی ما تدارک یک صفحه بود (و البته هنوز هم هست) اما ترجیح دادیم که آرام آرام و ستون به ستون پیش برویم و قدم‌هایمان را هر روز محکم‌تر کنیم و بعد پنجره‌ای بزرگ‌تر را به روی شما بگشاییم.
برای همین، اگر نگاه و دیدگاه خاصی دارید... اگر موضوع و مسئله‌ای دغدغه ذهنی شماست... اگر نسبت به موردی انتقاد یا اعتراضی دارید... اگر فکر می‌کنید که باید توجه جامعه یا مسئولان را به نکته یا موضوعی جلب کنید... اگر پیشنهاد مشخصی برای حل مشکلی دارید... اگر نسبت به برخی تصمیم‌ها، برنامه‌ها و... در موضوعات مختلف شهری، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و...  نظر موافق یا مخالف دارید، آستین بالا بزنید و همینطور که در تاکسی یا اتوبوس نشسته‌اید یا در جمع و محفل دوستانه یا خانوادگی مشغول گپ‌وگفت هستید یا روی مبل و جلوی تلویزیون و یا حتی توی تختخواب لم داده‌اید، آنچه را در ذهنتان می‌گذرد و می‌خواهید آن‌را برای دیگران به اشتراک بگذارید، در قالب یک متن کوتاه بنویسید و برای ما پیامک کنید، تا بقیه خوانندگان روزنامه و مردم و همینطور مسئولان، این نظرات و دیدگاه‌ها را ببینند و بدانند و بخوانند و شاید همین اتفاق، سبب خیر و منشأ یک حرکت تازه و مؤثر شود.
ادب و اخلاق اجتماعی، همان گذرنامه یا مجوز ورود و انتشار دیدگاه‌ها و نظرات شماست که ما هم خیلی روی آن تأکید داریم و مطمئنیم که شما هم به آن باور دارید و موقعیت ما را در انتشار آنها درک می‌کنید! اتفاقا همین ادب و اخلاق است که راه را برای رسیدن به آن بالاها هموار می‌کند. قرار است برای رساندن این نظرات، دیدگاه‌ها و ایده‌های شما به دیگران با هم همدست شویم؛ مهم همین بزرگراه یکطرفه است، البته این بار از پایین به بالا؛ بدون توقف، مستمر و مستدام.  در ابتدای این همراهی، با نظرات و دیدگاه‌های شما در قالب موضوعات آزاد شروع می‌کنیم، اما قرار نیست در این نقطه متوقف بمانیم؛ فکرهای دیگری هم داریم و بنا داریم که خیلی زود با طرح موضوع‌های هفتگی، جای شما را خیلی بیشتر از قبل در صفحات روزنامه باز کنیم و از صحبت‌ها و نظرات و دیدگاه‌های شما صفحه‌ای را شکل بدهیم که متعلق به‌خود شماست و قرارنیست پای مسئولی به آن باز شود!  برای گرفتن نظرات و پیام‌های شما یک شماره تلفن همراه و نام کوچکتان کافی است. البته ما چند عدد میانی آن شماره را ستاره‌دار می‌کنیم تا فقط خودتان بدانید و بس... بدون نام‌خانوادگی، شهر یا... .
پس بی‌آب و تاب با همان لحن و ادبیات خودتان بنویسید...  قرار هم همین است؛ بنویسید... ساده و کوتاه... رُک و راست.
 پیامگیر ما با شماره 09023828491 در تمام طول شبانه‌روز آماده دریافت پیام‌ها، نظرات و دیدگاه‌های شماست.
****
  4742* * * 0918– رویا:
می‌خواستم نکته‌ای را به شما یادآوری کنم و آن اینکه همانطور که می‌گویند به اندازه تعداد انسان‌ها راه رسیدن به خدا وجود دارد، به اندازه انسان‌ها نیز سبک زندگی وجود دارد و هر کس در طول زندگی خود ممکن است و می‌تواند سبک زندگی مختلفی را انتخاب کند که تا حد زیادی به روحیات و توانایی‌ها و سیر رشد افراد بستگی دارد. انتخاب سبک زندگی نمی‌تواند اجباری باشد و باید افراد در انتخاب آن آزاد باشند چرا که طبیعتا انسان در مقابل هر چیز اجباری مقاومت می‌کند و در برابر آن گارد می‌گیرد. می‌توان سبک‌های مختلف زندگی را تشریح و ترویج کرد اما انتخاب نوع این سبک زندگی باید به‌عهده افراد باشد تا اگر مناسب تشخیص دادند آن را انتخاب و از آن پیروی کنند. مسلما انسان‌ها اگر راه و روش و سبکی را خوب بدانند حتما آن را در زندگی خود پیاده می‌کنند. جدای از اینکه انسان‌ها چه لباسی می‌پوشند یا در خلوت خود چه رفتار و منشی دارند، باید به آنها انسان بودن، مثل انسان زیستن و رفتار کردن را یاد داد و در بین آنها ترویج کرد نه الزاما نوع خاصی از پوشش یا سبک و سیاق زندگی. اینکه افراد مزاحم دیگران و برهم زننده آرامش و آزادی‌های دیگران نباشند و به همدیگر احترام بگذارند و دست کمک و یاری برای هم داشته باشند مهم‌تر از هر چیز دیگری است.

  3627* * * 0936–‌ ماه‌منیر:
نمایندگان مجلس جدید باید با جدیت و حساسیت بالا و بدون هیچ ملاحظه‌ای وارد موضوع خودروسازان و معادلات اقتصادی و مناسبات داخلی آنها شوند و ساماندهی این بخش از صنعت کشور را به‌دلیل تأثیر‌گذاری آن بر بخش‌های دیگر اقتصادی و همچنین تأثیرات روانی حاصل از نابسامانی آن بر جامعه در اولویت جدی و قطعی کار خود قرار دهند.

  8572* * * 0919– حشمت:
چرا ما به هر بهانه‌ای و با هر اتفاقی داریم بیشتر تنزل می‌کنیم و شرایط زندگی برامون سخت‌تر می‌شه؟ و هر کاری که می‌تونستیم مثلا 5سال پیش انجام بدیم 4سال پیش دیگه نمی‌تونستیم و... یا کاری که پارسال می‌تونستیم انجام بدیم امسال دیگه نمی‌تونیم؟! یعنی این روند در جایی متوقف نمی‌شه و زندگی ما همیشه باید اینطوری پیش بره؟ قرار نیست آرامش و رفاه به زندگی ما برگرده؟

  4139* * * 0912– غلامرضا:
پیشنهاد می‌کنم اگر حتی دوست نداریم یا نمی‌تونیم یا صلاح نمی‌بینیم که از مدیران خارجی در بخش‌هایی از صنایع و کسب‌و‌کار‌های بزرگ از جمله خودروسازی استفاده کنیم، لااقل در این بخش حتما از مشاوران خارجی باتجربه از شرکت‌ها و کمپانی‌های مطرح و بزرگ و موفق دنیا چه اروپایی چه آسیایی و دیگران حتما استفاده کنیم، چون این کار مسلما باعث توسعه و رونق بیشتر می‌شه و نگاه ما رو نسبت به وضعیت امروز و فردای تولید و صنعت و پیشرفت بازتر می‌کنه و فایده‌های زیادی برای ما و آینده کشور داره.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید