• سه شنبه 4 خرداد 1400
  • الثُّلاثَاء 13 شوال 1442
  • 2021 May 25

10چالش‌ رئیس‌جمهور آینده ایران

دولت جدید، کشور را با چه مشکلاتی تحویل می‌گیرد؟
دولت‌های جدید در ایران هیچ‌گاه چشم‌انداز هموار و روشنی را در پیش رو نداشته‌اند.

زنگ تحول در جنوب تهران

پروژه احداث مجموعه فرهنگی رازی در جوار برج تاریخی طغرل فردا با حضور شهردار تهران به بهره‌برداری می‌رسد.

سه‌شنبه‌های بدون خودروها و اتوبوس‌های پیر

130هفته از اجرای پویش سه‌شنبه‌های بدون خودرو در تهران می‌گذرد. از 6آذر 97 پیروز حناچی، شهردار پایتخت این پویش را به صورت جدی در تهران پایه‌گذاری کرد و از آن زمان تاکنون، هر هفته او و بسیاری از مدیران شهری با دوچرخه یا وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، مسیر منزل تا محل کار را طی می‌کنند و یا ماموریت‌های صبحگاهی خود را انجام می‌دهند.

شکایت داریم

دوباره جدول خاموشی‌های برق منتشر شده است. بازگشته‌ایم به دهه60؛ به خاموشی‌های هر روزه. به دوره‌ای که روزنامه می‌خریدیم تا ببینیم چه زمانی محله‌مان خاموش می‌شود!

پیروزی نهایی را خواهید دید

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه‌های آقایان اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس و زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، مبارزه با غاصبان فلسطین را مقاومت در برابر ظلم، کفر و استکبار خواندند و تأکید کردند: دل‌های ما در صحنه‌ مبارزات شما حاضر و دعای ما برای دوام استمرار پیروزی‌های شما دائم است.

مواجهه ایران با کرونا سیاست زده بود

در تحلیل دلالت‌ها و پیامدهای جامعه‌شناختی بحران کرونا، «تاب‌آوری اجتماعی» یک مولفه کلیدی است. گرایش به این مفهوم در محافل دانشگاهی جهان، در سال‌های گذشته و با ازدیاد موقعیت‌های بحرانی، پیوسته رو به افزایش بوده است. محققان، تاب‌آوری اجتماعی را با سه‌مشخصه ظرفیت سازگاری، ظرفیت مقابله‌ای و ظرفیت تحول‌آفرینی تعریف کرده‌اند. به این معنا که هر جامعه‌ای متناسب با میزان برخورداری از این سه‌ظرفیت، تاب‌آوری بیشتر یا کمتری در مقابل مسائل و بحران‌ها خواهد داشت.
شهردار تهران در نشست خبری همراه با معاون حمل‌ونقل و ترافیک و مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات اعلام کرد:

نسل جدید اتوبوس‌های برقی در راه تهران

دیروز نشست خبری پیروز حناچی، شهردار تهران، با حضور سیدمناف هاشمیمعاون حمل‌ونقل و ترافیک و محمد فرجود مدیرعامل سازمان فاوا شهرداری در سالن ایران‌زمین ساختمان شهرداری و شورا در خیابان بهشت برگزار شد؛ نشستی خبری که در آن، برای نخستین‌بار موضوع نبود مدیریت و متولی در حوزه موتورسیکلت‌ها مطرح شد و معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهردار تهران از رونمایی 50دستگاه موتورسیکلت برقی خبر داد.