• سه شنبه 13 خرداد 1399
  • الثُّلاثَاء 10 شوال 1441
  • 2020 Jun 02
چهار شنبه 2 خرداد 1397
کد مطلب : 17298
+
-

کی‌روش غیر منصفانه ما را تحت فشار گذاشت

شفر: من هیچ صحبت دیگری غیر از احترام برای تیم‌ملی و احترام برای ایران ندارم

شفر: من هیچ صحبت دیگری غیر از احترام برای تیم‌ملی و احترام برای ایران ندارم

مجادله‌ها درباره فهرست تیم‌ملی همچنان ادامه دارد. حذف نام وریا غفوری برای آبی‌ها ضربه سنگینی بود. استدلال کی‌روش برای حذف ستاره بی‌چون و چرای استقلال اما عجیب‌تر از کنار گذاشتن او بود. سرمربی تیم‌ملی روز گذشته در گفت‌وگویی در توجیه خط زدن غفوری گفته بود که به‌دلیل تعویض پست او در مقاطعی از فصل مجبور شده از نام او صرف نظر کند. این استدلال عجیب کی‌روش واکنش شفر را به‌دنبال داشت. سرمربی آبی‌ها دیروز در اطلاعیه‌ای که لحنی منطقی و محترمانه دارد ضمن ابراز نارضایتی‌اش از تصمیم کی‌روش ابراز داشته که همچنان برای تیم‌ملی احترام قائل است. شفر در این اطلاعیه درباره حذف حسین حسینی هم منطق کی روش را نقد کرده است. او در این اطلاعیه نوشته: «در 85 درصد مسابقات ما وریا غفوری به‌عنوان مدافع راست بازی کرد. هر کسی که مسابقات لیگ را پیگیری و تماشا کرده باشد از این نکته آگاه است. به علاوه اینکه این مشخص بود ما برخی مواقع به‌دلیل مصدومیت وریا را به‌عنوان وینگر راست استفاده کردیم. مهم‌تر از همه چیز کیفیت خارق‌العاده وریا غفوری است. او به خوبی نقش یک دفاع راست را با عملکردی مدرن و محکم به نمایش گذاشت. این بسیار ضروری است برای تحت‌فشار قرار دادن حریف و توانایی ایجاد موقعیت بیشتر برای تیم.
در سال‌های گذشته فوتبال تغییرات بسیار مهمی داشته است. بهترین راه برای خارج کردن یک مدافع چپ تهاجمی در جریان مسابقه یک مدافع راست محکم و تهاجمی است. همان‌طور که بازیکنانی مانند کیمیچ و مارسلو فقط عقب نمی‌ایستند که دفاع کنند. چنین کاری متعلق به گذشته است. وریا فوتبال مدرنی بازی می‌کند. او بسیار پیشرفت کرده و این خیلی خوب است. من ناراحت و نا‌امید شدم؛ به‌خاطر اینکه تیم‌ملی بازیکن من را پس از بازی با الهلال تحت‌فشار گذاشت. او و استقلال را تحت‌فشار گذاشت، از مسیری که به‌نظر من غیر منصفانه، خارج از شرایط همکاری و مضر برای ما و بازیکن ما بود اما آن مساله متعلق به گذشته است. من امیدوارم ما در آینده با هم همکاری داشته باشیم به‌خاطر اینکه این بهترین کار برای فوتبال ایران است و من باور دارم همه ما یعنی تیم‌ملی و باشگاه‌ها یک هدف را دنبال می‌کنیم که پیشرفت فوتبال ایران است. ما می‌توانیم این کار را فقط با هم و با همکاری هم انجام دهیم نه علیه یکدیگر.
در مورد دروازه‌بان‌ها صحبت کنیم. اگر شما دو دروازه‌بان خوب داشته باشید، باید هر دوی آنها را بازی دهید. این یک حقیقت ساده است. به‌عنوان یک مربی باشگاهی این کار من است که تا همه بازیکنانم را در بهترین شکل ممکن حفظ کنم و برای دروازه‌بان‌ها بازی کردن مهم‌ترین تمرین است. فلسفه‌ای که شما می‌توانید در ایتالیا، اسپانیا و فرانسه ببینید. هیچ تردیدی نمی‌تواند وجود داشته باشد که حسینی دروازه‌بان آینده است و عملکرد او در مسابقات لیگ و مسابقات بین‌المللی فوق‌العاده بود و او شایستگی حضور در تیم‌ملی را داشت اما این نظر شخصی من است. من بازیکنان ملی ما را حمایت می‌کنم و برای آنها بهترین آرزوها را دارم. این یک تیم فوق‌العاده، با شخصیت‌های فوق‌العاده است و امیدوارم آنها بتوانند به دور بعدی راه پیدا کنند. همان‌طور که پیش از این هم نشان داده و گفته‌ام من هیچ صحبت دیگری غیر از احترام برای تیم‌ملی و احترام برای ایران ندارم.» آیا کی‌روش باز هم به این انتقادها جواب می دهد؟

این خبر را به اشتراک بگذارید