• پنج شنبه 8 آبان 1399
  • الْخَمِيس 12 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 29
یکشنبه 27 مهر 1399
کد مطلب : 113330
+
-

شهردار منطقه 6/موزه‌ها نمایشگاهی از داشته‌های فرهنگی ماست

شهردار منطقه 6/موزه‌ها نمایشگاهی از داشته‌های فرهنگی ماست

در آخرین روزهای بازسازی موزه هنرهای معاصر، شهردار منطقه۶ در بازدید از این موزه در جریان آخرین مراحل بازسازی این سرمایه مهم فرهنگی و هنری پایتخت قرار گرفت. 
به گزارش همشهری «تورج فرهادی» با تأکید بر نقش بی‌بدیل موزه‌ها در ارتقای فرهنگ جوامع اظهار کرد: «هر موزه به‌عنوان نمایشگاهی از داشته‌های تاریخی، فرهنگی، هویتی و ادبی هر ملت، اهمیت بسزایی در ترسیم چهره ملی و بین‌المللی آن ملت و معرفی هویت آنها در عرصه‌های گوناگون دارد.»
شهردار منطقه۶ ادامه داد: «‌امروزه موزه‌ معنای توسعه‌یافته‌تری نسبت به تعاریف سنتی که با آن شناخته می‌شد، پیدا کرده‌ است. مفهوم موزه‌ تغییر کرده و در راستای این تغییر کارکرد بیشتری یافته است. درحقیقت موزه‌ها فقط مکانی برای نمایش چند اثر هنری و تاریخی نیستند، بلکه مجموعه‌ای چندوجهی با کارکردی چندبعدی محسوب می‌شوند.»
فرهادی پیوند مدیریت کالبد شهری و روح فرهنگی یک شهر را با اهمیت دانست و افزود: «موزه‌ها ساخته می‌شوند تا سطح فرهنگی جامعه را ارتقا دهند، بنابراین در قدم اول این نگاه به موزه در مدیریت شهری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.»  به گفته او، موزه‌ها مکانی برای کسب درآمد یا پرکردن اوقات فراغت نیستند، بلکه توسعه‌یافتگی و حفاظت و معرفی هویت فرهنگی یک جامعه از کارکرد اصلی موزه‌هاست. بنابراین در درجه اول جامعه و به طبع آن مدیریت شهری باید این شاخص توسعه‌یافتگی را بپذیرد و بعد برای ارتقای کارکرد آن تلاش کند. 

این خبر را به اشتراک بگذارید