• دو شنبه 24 مرداد 1401
  • الإثْنَيْن 17 محرم 1444
  • 2022 Aug 15
سه شنبه 19 فروردین 1399
کد مطلب : 97698
+
-

آخرین جلسه

فرورتیش رضوانیه_روزنامه‌نگار

دست‌های‌تان را با ژل ضدعفونی می‌کنید. جلسه هنوز تمام نشده. شما منشی مدیرعامل یک شرکت تجاری هستید. امروز آخرین روز کاری پایان سال است، برای همین رئیس‌تان از صبح چند جلسه داشته. ساعت ۵ عصر است. از اینکه همه کارکنان شرکت در روزهای گذشته دورکار بودند اما شما مجبور بودید به آنجا بروید، عصبانی هستید. وقتی آخرین جلسه سال تمام می‌شود و میهمان آنجا را ترک می‌کند، رئیس شما را صدا می‌زند. نزد او می‌روید. می‌گوید: «من بی‌شعور نیستم، می‌فهمم وقتی این مدت به شرکت می‌آمدی چقدر ریسک و سختی را تحمل کردی. اما بدون حضور تو کارهای اینجا پیش نمی‌رفت و من بدبخت می‌شدم. برای همین می‌خواهم بدانی از اینکه در دوران کرونا من را تنها نگذاشتی سپاسگزار هستم.
 از بین همه کارمندانی که دارم، فقط تو قابل اعتماد هستی. بعد از تعطیلات وقتی حسابدار سر کار بیاید ۲۰میلیون تومان پاداش دریافت می‌کنی.» از خوشحالی موهای تن‌تان راست می‌شود. با خودتان می‌گویید با آن پول می‌توانید به یک آپارتمان جدید با موقعیت بهتر بروید. از رئیس تشکر می‌کنید. دلتان می‌خواهد از خوشحالی جیغ بکشید.
 وقتی می‌خواهید کامپیوتر روی میزتان را خاموش کنید، در باز می‌شود و برادر رئیس داخل می‌آید و داخل اتاق او می‌رود. شما هم دنبال او می‌روید تا خداحافظی کنید. رئیس می‌گوید: «من می‌خواهم با برادرم به جایی بروم، الان پارکینگ به‌خاطر خلوتی ساختمان امن نیست. ممکن است از تو خواهش کنم اتومبیل من را به خانه‌ات ببری تا فردا بیایم و آن را بگیرم؟» قبول می‌کنید. وقتی سوئیچ را به شما می‌دهد، شوکه می‌شوید. تصور می‌کردید او می‌خواهد سانتافه خودش را به شما بسپارد اما اشتباه می‌کردید. وقتی در خیابان هستید خیلی بااحتیاط می‌رانید. با دیدن هر موتورسواری که مقابل‌تان ظاهر می‌شود، قلب‌تان از حرکت می‌ایستد و هربار از خودتان می‌پرسید: «من توی مرسدس بنزE350چه غلطی می‌کنم!؟» از شدت استرس در حال مرگ هستید. این را می‌دانید که اگر هر بلایی سر مرسدس رئیس بیاید، باید بی‌خیال آن ۲۰ میلیون پاداش شوید. در همین لحظه یک نارنجک دست‌ساز روی کاپوت مرسدس منفجر می‌شود. فراموش کرده بودید که امشب آخرین سه‌شنبه سال
 است.

این خبر را به اشتراک بگذارید