• سه شنبه 12 اسفند 1399
  • الثُّلاثَاء 18 رجب 1442
  • 2021 Mar 02
سه شنبه 22 مرداد 1398
کد مطلب : 71963
+
-

یک سوم بیکاران همدان تحصیلکرده هستند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان: 50 هزار و 228 بیکار در همدان وجود دارد که 16 هزار و 97 نفر تحصیلات دانشگاهی دارند

یک سوم بیکاران همدان تحصیلکرده هستند

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: در حال حاضر 50 هزار و 228 بیکار در استان همدان وجود دارد. از این میزان 16 هزار و 97 بیکار دانشگاهی هستند.  به گزارش همشهری، احمد توصیفیان با بیان این‌که دقیق‌ترین آمار نرخ بیکاری و نرخ مشارکت استان‌ها را مرکز آمار ایران به عنوان تنها مرجع رسمی آمار کشور ارائه می‌دهد بیان کرد: هر نوع گمانه‌زنی و تخمین‎ غیرکارشناسی نظرات شخصی افراد است.  وی با بیان این‌که نرخ بیکاری 10 درصد در سال بیانگر وجود 51 هزار نفر بیکار در استان است ادامه داد: این آمار به معنای قرار گرفتن استان در مسیر کاهش نرخ بیکاری و توسعه اشتغال است. 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان افزود: حمایت و طرح‌های دولت در حوزه اشتغال روستایی و مشاغل خانگی در کاهش میزان بیکاری استان تاثیر بسزایی دارد.  توصیفیان در ادامه اظهار کرد: برحسب رویکرد وزیر کار کشور در توسعه تشکل‌ها و توجه ویژه به حرفه خبرنگاران و اصحاب رسانه و روزنامه‌نگاران و حمایت استاندار همدان از این حرفه، تشکل انجمن صنفی کارگری خبرنگاران استان با عضویت حداقل 50 نفر از این اشخاص تشکیل خواهد شد. همچنین طبق مصوبه دولت، شغل خبرنگاری جزو گروه «ب» مشاغل سخت و زیان‌آور قرار خواهد گرفت. 

وی با بیان این‌که دولت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی را شریک اجتماعی خود می‌داند، گفت: 226 تشکل کارگری و کارفرمایی در استان همدان فعالیت می‌کنند که از این تعداد 170 تشکل کارگری شامل 25 شورای اسلامی کار، 114 نماینده کارگران، 121 انجمن صنفی کارگری، 8 کانون بازنشستگان و یک کانون شوراها و همچنین یک نماینده کارگران است. علاوه بر این 56 تشکل کارفرمایی شامل 54 انجمن صنفی و 2 کانون انجمن صنفی در استان مشغول فعالیتند و کلیه فعالیت‌های حوزه کار و تولید استان با مشارکت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی انجام می‌شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید