• یکشنبه 16 بهمن 1401
  • الأحَد 14 رجب 1444
  • 2023 Feb 05
چهار شنبه 9 مرداد 1398
کد مطلب : 69682
+
-

کرمانشاه 2163 جانباز شیمیایی دارد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه گفت: در این استان هم‌اکنون ۲ هزار و ۱۶۳ جانباز شیمیایی داریم که در این نهاد پرونده دارند. به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام «هادی عسگری» افزود: همچنین تعداد شهدای شیمیایی استان کرمانشاه ۸۰ نفر است. وی اظهار کرد: از مجموع این آمار ۳۶۰ تن از جانبازان مربوط به روستای «زرده» از توابع شهرستان دالاهو و ۳۶ شهید نیز مربوط به این روستاست. 

این مسئول در ادامه گفت: تاکنون ۱۰ کمیسیون برای مدعیان شیمیایی در استان کرمانشاه برگزار شده و 4 هزار تن در این کمیسیون‌ها برای تعیین درصد جانبازی شرکت کرده‌اند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه گفت: پرونده پزشکی و وضعیت جسمانی مصدومانی که مدعی شیمیایی هستند در این کمیسیون‌ها بررسی می‌شود و این افراد در صورت تایید به عنوان جانبازمعرفی می‌شوند. 

عسگری ادامه داد: جانبازان شیمیایی استان همچون دیگر جانبازان زیرپوشش این نهاد و خانواده‌های شهدای شیمیایی نیز همچون خانواده‌های معزز دیگر شهدای دفاع مقدس خدمات لازم را از بنیاد شهید دریافت می‌کنند.  وی افزود: درجه مصدومیت جانبازان شامل خفیف، متوسط و شدید بوده و همگی آنان دارای دفترچه‌های بیمه درمانی و تکمیلی هستند.مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران کرمانشاه تعداد جانبازان استان را ۱۹ هزار و ۶۱۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۳۵۰ نفر آنان را جانبازان بالای ۷۰ درصد تشکیل می‌دهند.

این خبر را به اشتراک بگذارید