• چهار شنبه 27 تیر 1403
  • الأرْبِعَاء 10 محرم 1446
  • 2024 Jul 17
پنج شنبه 21 تیر 1403
کد مطلب : 229707
+
-

به یاد شیرخواره 6ماهه حسینع

45کشور جهان میزبان شیرخوارگان حسینی
۲۲ سال است که نام نخستین جمعه ‌ماه محرم به گهواره خونین شهید ۶ ماهه کربلا گره خورده و صدای گریه‌های شیرخوارگان حسینی در آغوش مادران‌شان که در رثای علی‌اصغر(ع) به سوگ نشسته‌اند، طنین‌انداز شده است. امسال هم این مراسم فردا در هیئت‌ها و تکایای مذهبی با حضور پرشور کودکان و شیرخوارگان با لباس و روسری سبز و سربندهای مزین به نام ائمه برگزار می‌شود تا همه‌جا عطر شهادت و مظلومیت شهدای کربلا به‌ ویژه این شهید شیرخوار جاری شود.

همت مادران عاشورایی
داوود منافی‌پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) با اشاره به اینکه مراسم شیرخوارگان حسینی به همت مادران عاشورایی نه‌تنها در ایران بلکه در تمام دنیا به یک همایش بزرگ حسینی تبدیل شده، می‌گوید:‌ «یکی از اسباب عزاداری برای حسین(ع)، یک صدا بودن، یکرنگ بودن و یک شعار بودن است و به‌ منظور عزاداری برای حضرت علی‌اصغر(ع) مادرها به صدا آمدند و نخستین هیئت عزاداری بانوان را شکل دادند که در طول تاریخ چنین حرکتی نداشتیم.»

نوزادی که سند جهانی مظلومیت شد
به‌گفته منافی‌پور با همراهی این مادران حسینی ما توانستیم بر ذهن و زبان همه انسان‌ها این سؤال را ایجاد کنیم که حضرت امام حسین(ع) به کدامین گناه شهید شد؟! و چرا برای سیدالشهدا(ع) عزاداری می‌کنیم و سیاه می‌پوشیم. این، سند مظلومیت سیدالشهدا(ع) بوده و عزاداری برای ایشان تعالی است.

برگزاری مراسم در ۶۴۸۰ نقطه ایران
 ۶۴۸۰ نقطه در ایران با همکاری مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر(ع) میزبان شیرخوارگان حسینی(ع) است. آستان ۲ هزار امامزاده از میان ۱۱ هزار امامزاده کشور این مراسم را برگزار می‌کنند. استان فارس با برگزاری حدود ۸۰۰ جلسه در صدر تعداد برگزاری این مراسم در کشور است.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید