• دو شنبه 20 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 28 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 11
سه شنبه 30 آبان 1402
کد مطلب : 209807
+
-

نکته بازی

چربی فقط برای دراگان بد بود
اصلا کاری به این نداریم که رسیدن به نیمکت تیم ملی ایران حق دراگان اسکوچیچ بود یا نه. در این مورد و نیز پیرامون کم و کیف عزل او، به اندازه کافی صحبت شده و دیگر‌ جایی برای تکرار مکررات نیست. فقط خواستیم یک یادآوری ساده داشته باشیم؛ اینکه دوران آن بدبخت بی‌نوا، برخی رسانه‌ها از هر دستاویزی برای کوبیدن تیم ملی و کادرفنی‌اش استفاده می‌کردند. مثلا برای یک دوره طولانی، اضافه‌وزن دراگان سوژه داغ رسانه‌ها بود و روزی 50تا خبر در این مورد منتشر می‌شد. البته که این یک نکته منفی برای مربی کروات به شمار می‌آمد اما پرسش اینجاست که آیا امروز همان رسانه‌ها یک خط در مورد اضافه‌وزن سرمربی فعلی تیم ملی مطلب می‌نویسند؟ شاید هم گناه اسکوچیچ این بود که عکاس را از تمرین بیرون نمی‌کرد!

مخلصیم حسین‌آقا، اما...
یکی از چهره‌های ویژه این روزهای فوتبال ایران حسین عبدی است. سرمربی تیم ملی نوجوانان مجموعه خوب و منسجمی ساخته که با پیروزی تاریخی مقابل برزیل، حسابی اسمش سر زبان‌ها افتاد. ما اگرچه به انگلستان باختیم اما واقعا تیم سزاواری بودیم و بعد هم با شکست‌دادن کالدونیا به مرحله یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی رسیدیم. طبیعی است که از عبدی تجلیل شود و خود ما هم در ستایش از او زیاد نوشته‌ایم اما کم‌کم این نگرانی دارد ایجاد می‌شود که حضور حسین‌آقا در رسانه‌ها بیش از حد معمول است و شاید بازتاب مصاحبه‌های پرشمار او روی عملکرد ملی‌پوشان تأثیر سوء بگذارد. بیان جملاتی با این مضمون که «بچه‌ها آرزو را تبدیل به خاطره کردند» یا «هدف ما قهرمانی جام‌جهانی است» شاید نوجوانان ما را کمی وارد فضای فانتزی و غیرواقعی کند.

در حد مسی؟ واقعا؟
کمتر کسی انتظار دارد مدیر آکادمی یک باشگاه به چهره‌ای خبرساز تبدیل شود اما این اتفاق در مورد محمدعلی بصیریان رخ داده است. او مدیر آکادمی سپاهان بود که در مقطعی اسمش به‌خاطر حواشی مربوط به آرات حسینی سر زبان‌ها افتاد و حالا هم داستان برکناری او بحث‌برانگیز شده است. بصیریان چندی قبل از بازیکنانی مثل سیاوش یزدانی انتقاد کرده و خواهان جایگزینی جوانان آکادمی با آنها شده بود. ژوزه مورایس هم در نشست خبری‌اش از این اتفاق انتقاد کرد و این مدیر برکنار شد. حالا بصیریان مصاحبه کرده و در بخشی از حرف‌هایش گفته: «ما بازیکنی به نام ماهان اکبرزاده داریم که در حد و اندازه‌های لیونل مسی است.» حتما ماهان مستعد است اما استاد عزیز، شاید الان در کل دنیا استعدادی در سطح مسی نداشته باشیم؛ نمی‌شود کمی تخفیف بدهید؟!

 

این خبر را به اشتراک بگذارید