• چهار شنبه 15 آذر 1402
  • الأرْبِعَاء 23 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 06
سه شنبه 4 مهر 1402
کد مطلب : 203877
+
-

با یک شکست در بحران

رئال‌مادرید 6 برد و یک باخت داشته اما همه از آن انتقاد می‌کنند

با یک شکست در بحران

رئال مادرید از بدترین دشمن خود شکست خورد. هواداران اتلتیکو‌مادرید که فصل گذشته عروسک وینیسیوس را دار زده و به او گفته بودند بمیر، این‌بار در غیاب این بازیکن که تازه از مصدومیت رها شده اما به‌دلیل بیماری گوارشی در این بازی غایب بود، باز هم به او رحم نکردند. پیش از دربی مادرید یک مادر و دختر رنگین‌پوست که پیراهن وینیسیوس را بر تن داشتند، مورد آزار و خشونت هواداران نژادپرست اتلتی قرار گرفتند. شکست 3بر یک در این بازی به لطف خنجری که بازیکن سابق رئال بر تن‌شان فرو کرد به‌دست آمد. موراتا در این بازی 2‌گل به تیم سابقش زد و تا جایی که توانست خوشحالی کرد.
    دلیل شکست رئال مشخص است. آنها با مصدومیت کورتوا، دروازه‌بان درست و حسابی ندارند و کپا حاکم محوطه جریمه نیست.
    با مصدومیت میلیتائو اعتمادی به آلابا نمی‌شود کرد. آلابا از ابتدایی‌ترین اصول بازی در دفاع وسط ناآگاه است. او هیچ ضربه سری نمی‌زند و همه گل‌ها از جایی که باید باشد و نیست وارد دروازه تیم می‌شود. هنگام جلو کشیدن تیم، حرکات آلابا نامفهوم است. ناگهان همه‌‌چیز را رها می‌کند و مثل مهاجم یک گوشه جا می‌گیرد و جا می‌ماند. با حضور کروز و مودریچ اقدام به زدن ضربه کرنر می‌کند. هنگام دفاع هم ناگهان محو می‌شود.
    مهاجمی هم در کار نیست. یک مهاجم قرضی از تیم سقوط کرده اسپانیول به نام خوسلو هست که می‌تواند ضربه سر بزند؛ چیزی که مهاجمان دیگر رئال پس از کریستیانو از آن عاجز بوده‌اند. وینیسیوس و گولر مصدومند و رودریگو تنها مهاجم تیم است. پرس می‌توانست هری کین را که دقیقا مشابه کریم بنزما بازی می‌کند بخرد اما باز هم معطل امباپه شد. بدون دروازه‌بان، دفاع، مهاجم و صرفا با تعدادی هافبک خوب نمی‌توان جام گرفت.
    آنچلوتی در تابستان درخواست تقویت در خط حمله و دفاع راست کرد، اما به خواسته او اعتنایی نشد. این باعث شد آنچلوتی یک ترکیب پر از هافبک را از سر ناچاری اختراع کند.
    ۳‌گل از ۵‌گل آخر اتلتی در ال‌دربی، سهم آلوارو موراتا بوده است.
    ۴‌گل از ۶‌گلی که رئال‌مادرید در این فصل دریافت کرده، توسط بازیکنان سابق آکادمی این باشگاه به ثمر رسیده؛ آلوارو موراتا، سرخیو آریباس و بورخا مایورال.
    رئال‌مادرید برای دومین‌بار از فصل 04-2003 و ثبت آمار و رکوردها حداقل 3‌گل در یک بازی لالیگایی با ضربه سر دریافت کرد. آخرین‌باری که چنین اتفاقی برای رئال افتاد در مارس 2018 و مقابل خیرونا بود. استوانی (2‌بار) و خوانپه گلزنان حریف با ضربه سر بودند.
    آخرین‌باری که اتلتیکو 3‌گل با ضربه سر در یک بازی لالیگا زد هم به سوم ژانویه2015 برمی‌گردد که گریزمان (2‌بار) و گودین مقابل لوانته این کار را کردند.
    این هشتمین شکست کارلو آنچلوتی از سیمئونه بود. کارلتو به جز اسپالتی (11بار) و مانچینی (8بار) از هیچ مربی دیگری در دوران فوتبالش اینقدر شکست نخورده.
    سیمئونه تاکنون در لالیگا 6بار توانسته رئال را ببرد که 4بار آن مقابل کارلتو بوده.
    البته آخرین‌باری که رئال‌مادرید به اتلتیکو مادرید باخت، قهرمان لیگ اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا شد.
    اتلتیکو در 40‌شهرآورد پیش از دیگو سیمئونه، 3‌برد و 26‌شکست داشت و حالا در 40‌شهرآورد با او 11‌برد و 15شکست به‌دست آورده.
    گریزمان به رکورد 9‌گل در 38‌بازی مقابل رئال‌مادرید رسید و پس از 4‌سال دوباره در مقابل رئال‌مادرید گل زد.
    در تاریخ لالیگا به جز موراتا فقط 4‌بازیکن دیگر در 5‌دقیقه آغازین در دو نیمه اول و دوم به رئال گل زده بودند؛ اسپادا برای اسپانیول در 1936، اوریبه برای بیلبائو در 1957، لینه کر برای بارسلونا در 1987و آلبین برای ختافه در 2008.
    2تیم کاتالان یعنی بارسلونا و خیرونا تیم‌های اول و دوم لالیگا شده‌اند. آخرین باری که 2تیم کاتالان صدرنشین لالیگا بودند، به هفته یازدهم فصل 19-2018 برمی‌گردد که بارسلونا صدرنشین و اسپانیول دوم بود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید